Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miket nem adtatok 2 éves korig?

Miket nem adtatok 2 éves korig?

Figyelt kérdés

Arra lennék kivancsi mire vigyázzak most hogy lassan 1 éves a babám. Mindenki mást mond...

Valaki szerint már ehet bármit

De van néhány étel pl eper mogyoró amiket tovabbra sem szabad igaz?

Ti mikre figyeltetek 1 eves kor után, mit nem ehet/ihat még egy darabig a baba?


2019. aug. 23. 23:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és cicizik is még (nemtudom ez számít-e) de így is bevezessem lassan a tehéntejet is?
2019. aug. 23. 23:43
 2/13 anonim ***** válasza:
Követem :)
2019. aug. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Epret, mogyorót is be lehet vezetni 1 éves kortól. Egyedül a gomba az, amire 2 évet mondanak, de nem azért, mert allergén, egyszerűen csak nehezen emészthető.


21 hónaposaim vannak, mindent esznek kb. egy-másfél éves kortól, amit a család (értsd: bolti szalámi, füstölt áruk, camambert, diófélék, aprómagvas gyümölcsök, méz - ezektől szoktak félni az anyukák)

2019. aug. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Apromagvas gyümölcsök másfél éves kortól.

Eper kb. 2 éves kortól, mi 21 hósan adtuk, akkor volt szezon.

Olajos magvat én csak darálva adom, mogyorót nem erőltetem, de már kapott véletlen.

Camembert, penészes sajtot nem kap.

Gomba 3 éves kortól ajánlott, már rokonnál kapott azt is nem fájt tőle a hasa.

Tehéntejet én nem nagyon adok, mi se isszuk, de tejbegríz, ilyesmiben volt, tej helyett tejitalt iszik.

2019. aug. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Gomba, penészes sajtok, tehén tej, mogyoró.
2019. aug. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%

Egy évesen az én babám még bébiételek evett ( saját és vásárolt ) fokozatosan 2 éves koráig jutottunk el a “rendes kajára “

1 éves korában kapott halat, utána heti 3* ez volt a húsos étel, szép fokozatosan mindent, cukros dolgokat sem adtam ( bolti krém túró ilyesmi) úgy gondoltam először a lu ételek természetes ízét ismerje meg ne egyből a cukrozottat túl SOS vagy fűszeres változatokat. Nem tudom h ennek van e köze hozza de mai napig számára is elérhető helyen vannak a nasik és nem jar rá napi egy dolgot szokott enni mondjuk egy pingui vagy egy kis csoki, de gyakrabban diót mandulát kesudiot zabkekszet választ édesség ok elég neki a kevés ahogy nekünk is.

Én 3 éves korig semmilyen felvágottat ( mi sem eszünk ) mézet, tejet nem kapott.

Én betartották minden ajánlást és mindig inkább a szigorúbban vettem alapul. Én ilyen típus vagyok, de valaki lazább úgy is jó.

2019. aug. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Gomba és mez kivételével mindent kapott egy éves kora előtt. Van egy olyan irányzat, ami nekem szimpatikus volt, hogy minden allergennel találkozzon egy éves kora előtt.


Amúgy olajos magvakat, apró magos gyümölcsöket, mézet, gombát olvastam, hogy azzal érdemes két éves korig várni.


Illetve ha van tejérzékeny a családban, akkor a tejjel is, egyéb tejtermék mehet.

2019. aug. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Kb mindent kapott. Tejet 1 évesen kezdtem házival, felesben higítva és forralva, gombát is kapott 1,5 évesen, mézet is olyan 1,5 éves kor után kapott. Sőt kolbászt 1 évesen,camambert kicsivel utána kostolta, nem izlett neki. Olajos magokat és apró magvasokat 1 éves kor után kicsivel vezettem be ahogy idénye volt, jelentem semmi baja a gyereknek.

Nem kell ennyire túlaggódni. 2 éves korára csak akkor főztem neki külön, ha a nekünk készítettben nem volt olyan rész, amit szeret.

2019. aug. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
A legujabbb kutatások szerint só, cukor, olajban sült, méz kivételével bármit adhatsz amit család eszik. Persze a bolti szalámi s a füstölt dolgok is ide tartoznak. Adhatsz epret is, bár most úgy sincs nagy szezonja, mogyorót is, csak zuzd össze, s mindig figyelj az új dolgokkal, hogy mi a reakciója. Nem olyan nagy dolog ez a ht dolog, csak túlparázzuk, mert rengeteg a fals, régi, 💩 információ. Pl barátnőm fia a gombát nem tudta megemeszteni, darabban ment vissza. Az én fiam egy darabkat se hagyott a kakira. Most 16 hónapos. Ha valamire allergiás az max a második alkalmon úgy is kiderül.
2019. aug. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ui. A tehéntejet tej formában egy éves kor után, de nyugodtan adhatsz folgokat amit azzal készítesz.
2019. aug. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!