Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi számít étel bevezetésnek?...

Mi számít étel bevezetésnek? Hány kanál egy étkezés?

Figyelt kérdés
A kóstoltatás az ugye 1 kiskanál. De ha pl egy 8 hónapos baba már tízóraira nem szopik, hanem teljesen kiváltották, akkor az kb hány kanál? És ki mit ad tízóraira ilyen korú babájának?
2019. aug. 24. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány kanál? Egy adag és kész. Sosem számolgattam, de szerintem senki. 3-4 nap egy adott étel bevezetése nálunk.
2019. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor pl első nap csak egy kanál kóstolónak, második nap 2-3, aztán 4-5? Aztán jöhet a következő étel?
2019. aug. 24. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 3 napig kóstoltattam egy féle ételt (4 hónaposnál), első nap 4-5 kanállal (egy nap kétszer), és a többi napon mindig emeltem 1-2 kanállal az adagot. Most féléves, van, hogy egy nap alatt megeszik 1 üveg bébiételt (nem egyszerre).
2019. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell túlbonyolítani. Első két - három nap adsz neki egy picit kevesebbet a sima adagból, mondjuk egy banán helyett egy negyedet, majd kicsivel többet második nap. Nem kell ezt ennyire túlbonyolítani. Figyeled a reakciót, s aztán amennyi a babának jól esik. Ők nagyon jól jelzik ha nem kell már több
2019. aug. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1.nap 3-5 kanál, 2.nap duplája, 3 nap megint duplázok, 4.nap amennyit szeretne. 7 hos, 2 étkezéa van kiváltva.
2019. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hat nekem egy teljes üveget eszik egyszerre és van hogy még azután is kéri, persze többet nem adok. Kiváltottnak tekintem, el van következő etetésig.

Én úgy csináltam mikor bevezettük 1 nap kóstól, 2nap több kanál (5-6), 3.nap amennyit meg eszik. Nekem pl mindig akkor is megevett egy üveggel. 6hósan kezdtem. Most 8hónapos.

2019. aug. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6-os vagyok de pl ha nem uvegest nezed, tejpépnél le van irva h kevered be az egy adagot. Az sem 4-5kanál mire megeszi hanem sokkal több. (4ek por, 1,5dl víz)
2019. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!