Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónaposan kezdeni a kóstolta...

6 hónaposan kezdeni a kóstoltatást nem késő?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy 4 és 6 hónap között ideális. Ha túl korán, akkor ételallergia alakulhat, ha túl későn, akkor belassulhat a fejlődés. De mindenhol azt mondják, hogy ha egészséges, jól fejlődik, akkor 6 hónaposan elég elkezdeni. Most akkor mikor lenne ideális? 5 hónaposan, nem? A kettő között, úgy tuti nem lesz túl korai, sem késői. A kicsim anyatejes, most 4 hónapos és ezen agyalok már jó ideje. Egyenlőre nagyon is jól fejlődik az orvos szerint, nem is terveztem fél éves kora előtt mással etetni, de mostanában minden olyan bizonytalan. Nem akarom, hogy bármi baja legyen, hiánya vagy ilyesmi. Mi lenne a jó megoldás? Oké, persze, a doktornő megmondja, ha szükség lesz rá, de azért mindenkinek más a véleménye.
2019. aug. 25. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Kizárólag anyatejet babáknál 6 hónap után szokás a kóstoltatás elkezdeni, tápszeres babáknál lehet 4 honaposan
2019. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

"ha túl későn, akkor belassulhat a fejlődés"


Miért is? Max. ha nem elég a tejed.


"A kettő között, úgy tuti nem lesz túl korai, sem késői."


Nem, hanem pont akkor, amikor minden előfeltétel teljesült.

Nyelvkitolási reflex leépült, nyitja a száját, tátog az ételre, nem tolja ki.

Elég erős az izomzata: nyújtott karral kinyomja hason a mellkasát, ekkora enyhén megtámasztva megül az etetés rövid idejére - mert fekve a félrenyelés miatt se szabad etetni... stb.

Ez lehet csak jóval később jön össze, addig meg szenvedhetsz feleslegesen.

2019. aug. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Rosszul tudod: a 6 hónap az alsò korhatàr. Az előtti kóstoltatàs emèsztőrendszeri problèmàkhoz vezethet. A kèsőbb kezdődő hozzàtàplàlàstòl semmi baja nem lesz egy gyereknek.
2019. aug. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Tapszereseknel is 6 honap az ajanlas.

En mar a nagyobb gyerekeknel is csak 6 honaposan kezdtem (10 es 11 evesek) es most a kicsinel is (10 honapos).

Nem lassult le a fejlodesuk egyaltalan, a kicsi is egybol elfogadtak mindent, amit adtam/adok, ugyesen, szepen eszik darabosat is a pici is. Nagyjabol blw-ztem mindharom gyerekkel, gyakorlatilag 7-8 honapos koruk ota etettek magukat (szigoruan felugyelettel, segitseggel, ha kellett) es nagyon elveztek. Jo etvgyuak, nem valogatosak es semmilyen allergia nincs egyiknel sem eddig.

Jah, a sulygyarapodas 4-6 honap kozott lassulni kezd, de az teljesen normalis, akkor kezdenek mozogni is, ezzel sokat ledolgoznak.

2019. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Igen 4-6 hós kor között valamikor kezdheted el.

Amit tudnod kell, hogy ha 1-2 hónappal késöbb adsz valamit a baba semmiröl nem marad le. Egész élete van arra , hogy egyen mindenféle dolgokat.(pl pörköltet 8 hónaposan minek is, mikor 1 éves kora felett már szinte minden adhato, és kb 80 éve van rá, hogy pörköltet egyen).


"ha túl későn, akkor belassulhat a fejlődés"

Ez azért nagy hülyeség. 6 hós kora után eleve lassabban növekszik, és nem hízik olyan gyorsan. Ez a nagymozgások miatt van, 4 hós koráig csak fekszik a baba és hízik, 8 hósan viszont már igazán nagy mozgásokba kezd amihez igazán sok energia kell.

2019. aug. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, azért mondták, hogy belassulhat, mert akkor kezd el mozgolódni és nem lesz elég már a tej.

De ha nem gond, akkor én nem kezdeném el 6 hónapnál előbb, mert a sokáig szoptatásra is jókat mondtak.

Eddig bőven van tejem, még fejni is kellett időnként, mert nem evett annyit, vagyis több van, mint amennyire szüksége van.

Egyébként most 7x kér napjában. Éjszaka egyszer.

2019. aug. 25. 10:30
 7/9 anonim ***** válasza:
2 gyerkőcöm van.A kicsi most 1,5éves,alkalmanként még szopizik. 6 hónapos kora előtt 1 héttel kezdtem neki néhány kiskanál friss gyümölcslevet adni, mert nagyon érdeklődött az ételek iránt. Kíváncsisággal töltötte el, ha látta, hogy eszünk. Szépen fokozatosan tápláltam hozzá, nagyon jó evő. Ne siesd el, így van ráér egész életében enni:) Az anyatej elegendő neki, ha a doki is azt mondta, h. szépen fejlődik.
2019. aug. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk belassult, de nem ez a jellemző.


Több oka is lehet, itt a mozgás és a fogzás

/ tejem van, volt is/


A gyerek amúgy 11 hónapos korában kezdett el enni, bàr mindent megkostolt, addigra volt kész.


1-szer volt beteg, mosolygós, kiegyensúlyozott, nem egy pocakos gyerek.

De sem mi, sem a nagyszülők nem vagyunk erős típusúak..

2019. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tápszeres a fiam, 7 hónaposan kezdtük. Semmi hátránya nem lett belőle. Már 2 éves önállóan mindenevő gyerkőc.
2019. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!