Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Egyedül csinálom a hozzátáplás...

Egyedül csinálom a hozzátáplást, csak netről tájékozódok. Szerintetek hogyan tovább? Első gyerekes anyuka. Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval a fiam 6 hónapos, elkezdtem neki almapürét adni, szépen ette 4 napig, aztán gondoltam összekeverem barackkal. Hát úgy már nem ízlett neki, mondjuk a barack tényleg nem volt annyira édes. Egy pár falatot megevett, de láttam, hogy kirázta a hideg és sírásba torkolott, persze nem erőltettem. Csak gondolom meglepődött, hogy ez nem az az íz , amire számított. Ma megint megpróbáltam de finomabb, édesebb barackkal keverni az almát. A száját ki se nyitotta csak egy kis vizet ivott.(Tápszert viszont evett, tudom, hogy éhes volt) Aztán koradélután adtam neki csak almapürét és abból fintorogva evett 4 kanállal de megint majdnem sírt. Nem tudom mit rontok el. Most azt tervezem, hogy almát adok neki még két napig minimum, aztán utána ti símán mondjuk adnátok répát vagy körtét (pürét) mondjuk? Vagy keverve az almához? Nem értem, ha új ízt vezetünk be, azt magában kell vagy már az előző ízhez keverve. Félek, ha újból összekeverem mondjuk az almát és a répát elutasítja majd, és már az almát se akarja később megenni. Tanácsot kérlek adjatok! Nagyon köszönöm!!!
2019. szept. 5. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én önmagában kóstoltatok, aztán mehet a rendes adag a már ismert kajából. Az elején ugye csak 1-2 kanál megy az újból, másnap mehet több, harmadik nap már ehet sokat, ha nem volt tünet. A legkisebbem pl most kapott a héten először paadicsomot. Tegnapelőtt bekevertem a szokásos 180 g krumplit, répát, csirkét, tettem egy kis cukkinit is bele, ezeket már bevezettük. 2 kiskanál parit rátettem a többire, azzal kezdtem az etetést. Másnap kicsit kevesebb egyebet melegítettem és annyival több parit (160-20). Ma paradicsomos krumplit kapott, kb fele-fele arányban. Ha ma sem lesz fura a kaki vagy hasfájás este, akkor kész vagyunk. 😊
2019. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszod!
2019. szept. 5. 16:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól se ijedj meg, ha nem eszik ilyen sokat a babád, mint az elsőnél.


1 éves korug sok baba csak kóstolgat, persze vannak ilyen esetek is, ahol nagyon szépen esznek.


Az én lányom 10 hónaposan még 6-8 szor kért anyatejet minden mellett.

30-35 g szilárd ment le.



Én bevezetés mindig önmagában kezdtem.

Csak alma

Csak barack...


Amikor ezeket ette, akkor kevertem.

Van a neten egy babás oldal ahol van fenn receptkönyvpuT, regisztràlás után tölthető le.


Egyébként most 14 hósan szinte mindent megeszik, kb egy felnőtt adag 1/3-át ( paradicsomot nem, nyers zöldségekkel kísérletezik csak)

2019. szept. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2019. szept. 5. 17:16
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Én azt nem értem, hogy hol a védőnőd?!


Mert nálunk a védőnővel pontosan és rendszeresen konzultáltunk és a hozzátápláláshoz is meg mindenhez adott jó tanácsokat, ahogy haladtunk előre.


Pláne első gyerekes anyukának sokat segíthet a védőnő - feltéve, ha rendes....

2019. szept. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nagyon jó üveges bébiételek vannak (Univer, Kecskeméti) meg 6 hónapos kortól gabonapépes Milumil, amihez csak víz kell, szerintem azokkal kellene első körben próbálkoznod 1-1 étkezést kiváltani nap közben velük és amikor már kezd hozzászokni a pici az új ízekhez, akkor próbálkozni "éles" kajákkal.


De első körben mindenki fintorog attól, amit nem igazán ismer, meg kell majd vele máskor is kóstoltatni! :)

2019. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
(Ja, és a vízen nem csapvizet kell érteni, hanem használj hozzá Szentkirályi mentes ásványvizet, mert azt forralás nélkül is adhatod a babának!!)
2019. szept. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Angliában élek, ahol az egészségügy és a védőnői szolgálat egyenlő a nullával, a védőnő 4 havonta jön ki, 5 percre... kaptam egy újságot a hozzátáplálásról és ennyiben kimerült a beszélgetésünk... Teljesen egyedül csinálom, segítség nélkül, csak a net van nekem. Meg Ti, amit nagyon köszönök!
2019. szept. 5. 21:23
 9/11 anonim ***** válasza:

Kerdezo, nezz korul az Ella’s Kitchennel. Nagyon jo konyvuk van a hozzataplalasrol. En amazonon vettem, es az volt az iranyado. Abban leirta a szerzo, hogy minden nap masfele gyumolcsot, zoldseget ajanl, hogy lassa a szulo, hogy allergia fellep-e, majd ha pl 2 heten keresztul minden nap mast kapott, utana mehet a keveres es a nagyobb adag ha a baba igenyli. Nalunk pl ez jott be, illetve, hogy gyumolcs helyett zoldseggel kezdtuk a hozzataplalast.

A health visitorokat meg zaklasd nyugodtan. Azert vannak, hogy segitsenek. Ha van lehetoseged, keresd fel a hozzatok tartozo child centereket, ott is sokat lehet kerdezni es nem kell varni a kovetkezo latogatasra.

2019. szept. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

(Jaa, Angliában élsz?! Így már más a helyzet és nagyon sajnálom - ebből is látszik, hogy ott sem fenékig tejfel az élet, de nem gondoltam volna, hogy ennyire magára vannak hagyatva az anyák, szörnyű! :(

Akkor Magyarország még mindig jobb. Nincs honvágyad?)

2019. szept. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!