Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki az aki későn váltotta ki...

Ki az aki későn váltotta ki az első étkezést és mikor, miért, hogyan oldódott meg?

Figyelt kérdés
8 hónapos lesz a gyerekem, több mint 2 hónapja kezdtük a hozzátáplálást. Először a 3. héten azt hittem, hogy egy étkezés ki van váltva, szépen evett, megvolt a mennyiség, aztán valami elromlott, nem tudom etetni, 5 kanálnál többet nem fogad el. 8 étel van bevezetve, de most ez se érdekel, felőlem ehetné mindig ugyanazt, csak egye. Legszívesebben fogadnék egy tanácsadót, aki végig nézi egy napunkat, irányít, és megmondja a tutit. Házi orvostól, védőnőtől nagyon sok tanácsot kaptam, csak nem vált be.

2019. szept. 6. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Anyatejes? Mikor adod neki az ételt? Lehet hogy nem éhes.
2019. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Ha neked 8 hónaposan késő....

Eleve 1 év alatt csak a kóstoltatás a cél, nem az étkezés kiváltása. Ez független attól, hogy anyatejes vagy tápszeres.

2019. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

2. Jól mondja.


Próbálkoztam

Egyik napról a másikra váltott a baba..


10 hósan 35-50g volt egy étkezés, vagy semmi

Most 4 hóval később rémisztő mennyit eszik napi 5-ször plusz az anyatej.

Álandóana. Ht volt a rinyám előtte

2019. szept. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Első vagyok. 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Most 10 hós, délben, uzsira és vacsira kap szilárdat,de kiváltásról szó sincs mert kb 50 milit eszik meg egyszerre. Talán egyszer evett 1 decit. De én se siettetem.

Szerintem ne aggódj, ráértek még.

2019. szept. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tápszeres baba. Én úgy tudom, hogy 8 hónapos koráig ki kellene váltani legalább egyet, de kettő lenne az igazi, egy éves korára pedig 3 étkezést, ezt nagyon sok helyen olvasom. Tehát ha 6 hónapos kortól nézzük, kb. 2 havonta egyet.
2019. szept. 7. 08:32
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Egy régi, rég meghaladott ajánlás szerint igen. Abból a korból való, amikor még a tápszert ördögtől valónak tartották. Igaz, sokan még mai is így vannak vele. Vagy pedig azért sietnek, mert drágálják
2019. szept. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jajj, hát miért nem "mondtátok", hogy tök jó facebook csoportok vannak a témához? Legközelebb inkább ott keresgélek, mint GYK-n, de azért köszi :)
2019. szept. 25. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!