Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Aki nem szórakoztatva eteti...

Aki nem szórakoztatva eteti babáját mit tesz ilyenkor?

Figyelt kérdés
Felét kb megeszi a pürének szépen minden bohóckodás nélkül,de ilyenkor is van,hogy az etetőszék csatjával,cimkéjével játszik. Aztán elunja magát,nyafog,dolbálja magát. Ha játékot adok a kezébe babrál vele és nyitja is a száját,megeszi mind. Szóval nem azért kezdett nyafogni mert jóllakott. Aki nem ad játékot evéshez az mit tesz ilyenkor? Befejezitek a kajálást? Aztán ha megéhezik 1 óra múlva megint megetetitek? Nálunk ez így működik a játékkal,rendes nagy adagokat megeszik 3,5-4 óránkēt eszik.Én etetem kanállal,eszik darabodat is de nem annyit hogy az elég legyen, ha ő eszik egyedül nem kell játék neki.

2019. szept. 8. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk ilyen nincs. Én pl megszoktam hogy filmet kell nézzek miközben eszek. Másként rosszul esik és ez egy rossz szokás mert a totyogóm mellett szinte sosem tudok bekapcsolni egy jó filmet. Ha nem eszik többet, tatogok még párat x vizet iszik, megint kínálom s ha nem kér, akkor játszunk a szobában a következő etetésig. Hamar megtanulta, hogy jól kell lakni
2019. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Ha mar nem nyitottak szepena szajukat, elforditottak a fejuket, vagy kifujtak az ennivalot, akkor megkinaltam oket vizzel. Ivas utan meg egyszer kinaltam oket, ha ugy sem ettek, akkor befejeztuk az etkezest.

En szorakoztatva sohasem etettem oket, szerintem ha ehes, akkor egyen es annyit, amennyit igenyel.

2019. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Én sem ökörködtem egyiknek sem. Nincs tv, nincs játék a kézben, semmi pótcselekvés. Ha eszünk, akkor eszünk, max csendben beszélgetünk közben (1-1,5 éves kortól nekem a 3 nagy tök élvezhetően kommunikált azzal a 10-20 szóval, amit használtak, a kicsivel csak vigyorgunk nagyokat egyelőre). 😊 Ha nem kéri, kap inni, utána még jellemzően lemegy 4-5 kanál, ha utána elég volt, akkor elég volt.

Szuper jóevő mindegyik. 😊

2019. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Az egyetlen ,,játék" amit kajakor kapott a csajunk az a kanál volt.Mindig etetőszékbe kötve etettem a konyhába.Ha nem kért többet akkor már nem nyitotta a száját, tudomásul vettem, hogy befejeztük a kajálást, kivettem a székből és ,,mehetett" tovább a dolgára.Ha egyedül evésnél nem kéri a játékot, akkor had egyen egyedül.Sokára végez, de egyrészt fejlődik, másrészt meg szórakoztatja magát azzal is.Tőled függ, hogy milyen ,,rossz" szokásokat köt a kajáláshoz.
2019. szept. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Soha nem játszunk vagy szórakozunk evés közben. Tudja a nagy, tanulja a kicsi. Ha nem kell több, megitatom, ha utána sem, akkor vége az evésnek, mehet aludni, játszani, mikor mi.
2019. szept. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Semmit. Majd eszik legközelebb. Ha nem adsz neki 2 étkezés között nasit, szerintem maximum pár alkalommal fog még bohóckodni, aztán megeszi. Nálunk az étkezés normálisan zajlik, mindenki eszik az asztalnál, amíg kér, ha befejezte akkor annyi. Amíg eszünk, figyelünk egymásra, tehát nem mobilozunk, meg ilyesmi. A nagyobbik 3 éves, a kicsi 8 hónapos és már nagyon ügyes mindkettő, a nagyobbik szokott nekem mesélni, így őt nem zavarja annyira, hogy a kicsinek segítek enni. Szerintem próbálj rutint vinni bele, ami az evésről és semmi másról nem szól. Tehát te is figyelsz rá, de az evés ne legyen bohóckodás vagy más kerülő út. Persze ha nem éhes már, ne erőltesd, majd eszik legközelebb.
2019. szept. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Kislányom rettenetesen szar evő, ennek ellenére sose etettem mesével, játékkal, bohóckodva és az étellel se kergettem körben a lakásban. Nasit se kapott két étkezés között. Én ilyen szar anya vagyok. Éhen nem hal, egészséges is attól még hogy vékony.
2019. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
Mind jó evő volt, ez nekem ismeretlen, hogy abbahagyja az evést, mert unatkozik, aztán egy óra múlva éhes... o.O
2019. szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem nasiztatom én sem,etetőszékben eszik az asztalnál,jó evő mert végülis megeszi az adagját,csak legyen valami a kezében. Akkor kipróbálom,hogy abbahagyjuk az evést mikor hisztizni kezd.
2019. szept. 8. 16:23
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja és még valaki,mondjuk az egyik mama ott van vagy bárki, csak őt figyeli és nem tudom megetetni mert elvonja a figyelmét teljesen. De ha a kutya jön be a szobába az is. Ha nem otthon vagyunk el kell vonulnom vele egy olyan helyiségbe ahol nincs senki. Ez normális?
2019. szept. 8. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!