Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Csonthéjasok bevezetése?

Csonthéjasok bevezetése?

Figyelt kérdés
A kislányom most hét hónapos, egyelőre csak kóstolgat, nem is tervezem egyelőre az allergének bevezetését. Viszont én allergiás vagyok a pisztáciára, ezért gondolom, érdemes nekünk a dió- és mogyoróféléket fokozott óvatossággal adni. Mit tanácsoltok, hogy fogjak hozzá, és mikor?

2019. szept. 8. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Szia. Csonthéjas a barack, szilva, mangó stb. A dió és mogyoró nem..
2019. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy pillanatra összezavartál, de a pisztácia és a dió csonthéjas magvak. A mogyoró valóban nem, bocsánat. Amikről te beszélsz, azok a csonthéjas gyümölcsök.
2019. szept. 8. 16:27
 3/7 A kérdező kommentje:
*úgy értem, a földimogyoró nem csonthéjas.
2019. szept. 8. 16:31
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Amiről te beszelsz azok az olajos magok rendes nevén. A csontéjasok a magjára vonatkozik, azt 4-6 hotol lehet. Olajos magokat pedig talan 1 eves kor felett.
2019. szept. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Én a csonthéjas magvakat csak 2 év után adtam, akkor is óvatosan. Én is allergiás vagyok többre.
2019. szept. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%
Nálunk senki sem allergiás ezekre, 10 hónaposan adtam pici nutellát meg mogyoróvajat, így a 2 mogyi le lett tudva. Egy éves kora körül evett pici aranygaluskát, ezzel megvolt a dió. Kb egy hónapra rá marcipán - mandula. Pisztáciát pont nem evett még, jó, hogy mondod. 😊
2019. szept. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

[link]


Fogalom tisztázására.


2éves kor után tervezem a magvak bevezetését

Oka:

Intolleranciám van a legtöbbre / mogyoró, dió, kesundió, pisztácia/

De véletlenül evett mogyoró tartalmú roládot a nagyinál, azt hitték kakaós, nem lett semmi, de 16 éves koromban jöttek elő nekem is a tünetek


15 hós

2019. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!