Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagy baj ha 11hós babám nem...

Nagy baj ha 11hós babám nem próbálkozik a kanállal enni?

Figyelt kérdés

Néha adok a kezébe,de csak játszik vele. Hagyja,hogy etessem a pürével,eszik darabosat is a kezével. De arra nincs türelmem,hogy fogjam a kezében a kanalat és úgy együtt tegyük a szájába. Ha csak hadonászik vele amig etetem, úgy is egyszer csak próbálkozik majd? Mert így h kb 10

perc alatt megeszi a 200-250 g ennivalót, tök jó. Semmi, senki nem lesz maszatos,ő jól lakik, nem töltöttük vele a fél napot stb. De szerintem jó lenne elkezdeni a gyakorlást. Vagy jelzi majd ő valahogy?



2019. szept. 25. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Add csak a kezébe,ha megérik rá fogja használni.
2019. szept. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A nagylányom 20 hónapos koráig hozzá se nyúlt a kanálhoz, azonnal ledobta, ahogy odaadtam neki. Aztán egyik nap elkérte a villát (!), amivel etettem és egyetlen falat leesése nélkül megette a túrós tésztáját. 😄 Semmivel sem vagytok elkésve.
2019. szept. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Én kisfiam sem eszik még önállóan kanállal, szintén 11 hónapos. Kéri a kezébe a kanalat, néha odaadom neki, de csak hadonászik, egyelőrr full nem talál bele a szájába. :D de akárhogy is, kezébe kell adni, hagyni kell, hogy próbálkozzon, mert így fogja majd megtanulni. Azt megtehetüj, hogy olyan ételnél, ami rettentőrn befogja a ruhát, nem annyira engedjük egyedül próbálkozni, inkább könnyen kiszedhető ételekkel kísérletezzen :D
2019. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

18 hónapos, 7 hónapos kora óta minden étkezésnél kapott kanalat. Hónapokig csak ledobálta, aztán hetekig csak turkálta az ételt. Majd jött a tányérból etetőtálcára átpakolás. Kb. 15 hónapos korától ritkán 1-1 kanállal megevett magától. Most 1 hete pedig nagyon belendült, kb. a fél étkezést teljesen egyedül és szinte foltmentesen intézi. Villával viszont hosszú hónapok óta profin eszik.

Sosem erőltettem, nekem mindegy volt én kanalazom, kézzel eszi/nyúlkál vagy ő kanalaz/villáz, csak tele legyen a hasa. Úgyis egy idő után önállósodni fog és érdekes lesz a kanállal evés. Ja és minden egyes próbálkozását fülig erő mosollyal dícsértem meg,amit nagyon élvezett, negatív megjegyzés/arckifejezés sosem volt, ha nem foglalkozott a kanállal.

2019. szept. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, hordtam pár hónapig korai fejlesztőbe, mert kicsit késett a mozgásfejlődése. Ott direkt rákérdeztem a kanalazásra. Azt mondták ne izgassam magam rajta, adjam a kezébe, dícsérjek minden próbálkozást és higgyem el meg fog rá érni.
2019. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Dehogy baj


Minden gyerek máskor érik meg rá


Add a kezébe csak


Te pedig dolgozz a másik kanállal.


Hamar megtanulja akkor.

2019. szept. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen evőeszközt vettetek nekik? Én a Mam-osa, a villája jó,de kanál nagyon lapos. A püré azonnal lefolyik róla. Amivel én etetem az jó de hosszú szárú.
2019. szept. 25. 20:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Fémet.

Könnyebb azzal enni nekik.

Steril.. Stb

Műanyagról lecsúszik az étel, ami előnyös, ha te eteted, de kifejezetten rossz, ha emiatt az ölében landol az étel.

Műanyag gyerekvillával próbálj te enni..

Nem könnyű.

Sütis villával eszik

Júliusban volt 1 éves.



Ui javaslat Ikeából a Kladdig előke

Kincset ér

2019. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, villa sima fém sütis villa (IKEA), a műanyag babavilla idegesítette. Kanálból is szereti a sima fém kiskanalat (IKEA), de most nagyon ügyesen eszik a pepcos kanállal és egy tommitippee kanállal, mindkettő vastagabb nyelű és a "fejrésze" kicsit öblösebb, jobban megmarad benne a leves/főzelék/müzli.
2019. szept. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!