Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ez már elfogadható 5 hós babánál?

Ez már elfogadható 5 hós babánál?

Figyelt kérdés

Ma kap 4. alkalommal babám almát. Nagyon piciket nyammogott eddig belőle,azért bevezetettnek számít vajon?Jöhet a következő gyümölcs?

Tapasztalatlan anyuka vagyok sajnos, ezért kíváncsi lennék tapasztalt anyukák válaszára.

Illetve babám még löki ki a nyelvével a kanalat. Lehet fel kéne egy időre függeszteni a hozzátáplálást?


2019. okt. 10. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Nyugodtan várj még egy hónapot a ht-val. Mindegy az, hogy tápszeres vagy anyatejes. A gyomrocskájának hagyj időt még fejlődni.
2019. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,én is 6 hónaposan kezdeném el a dolgot szívem szerint,de nagyon szorít az idő különböző okok miatt,ezért kezdtem el előbb a védőnő tanácsára.
2019. okt. 10. 10:06
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy 100 százalék anyatejes
2019. okt. 10. 10:07
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Keverhetsz mindenhez eleinte egy pici anyatejet😊
2019. okt. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Első vagyok. Én 5,5 honaposan adtam nemk először kis répát. De megbantam, vártam még a 6-hónapig. Így is úgy is mennyiséget kb egy éves kora után volt hajlandó megenni, szóval ha valami olyan dolgom lett volna, amiért más kellett volna etesse egyszer-kétszer a babámat, akkor beneztem volna ezt, nem is kicsit. Így ha nem jön össze ez a ht dolog és netalán ilyen indokkal sürgeted, akkor azt ajánlom, hogy fejj le pici tejet előre, fagyaszd le, hogy ha szakad a cérna, legyen a vigyázó személynek b-terve
2019. okt. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%

Én 5,5 hónaposan kezdtem, de ezt a 4 napig csak add bullshitet sose tartottam. Annyi, hogy új dolgot először keveset adtam illetve kezdetben nem adtam két újat egyszerre (most már ezt se tartom).


Az első 2 hétben ez a kóstolgatás ment, alma, körte, barack a tízóraira. Utána tudtam neki mennyiséget adni tízóraira, akkor ebédnél elkezdtem a főzelèk kóstoltatást.


7 hónapos korára stabilan kivàltottam a tízórait és az ebédhez bevezettem a husit is. 8 hónapos korára mindkettő kiváltódott. Most 9 hónapos, már a 3. étkezés is mennyiség, de ott még kell utàna szopi. Viszont reggel 7 és du 4 között nálunk már nincsen szopi, ami nekem nagyon jó, de rajta se látok semmi hátrányt, ha látja hogy rakom neki össze a kaját, már boldogan "drukkol".


A legtöbb dolgot örömmel ette, semmilyen allergiája nem lett. De ő érdeklődött a kaják iránt már addigra.


Hozzá kell tenni, hogy nálunk mellen alszik és éjjel is jelentkezik 3 óránkébt rövid, leginkább komfort szopira/szomjoltásra, amit jelenleg nem akarok bolygatni, viszont emiatt a nappali elválasztással bátrabb vagyok.


De minden baba és èlethelyzet más. Szerintem adhatsz kövi gyümölcsöt, főleg mert lehet hogy az jobban fog ízleni. Az alma elég savanyú nekik.

2019. okt. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Rengeteg anyatej van a fagyasztóba,de sem azt,sem a cumisüveget nem fogadja el,így a hozzàtáplálàs a legkézenfekvôbb.
2019. okt. 10. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!