Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Új ízt hány napig adtok a...

Új ízt hány napig adtok a babának?

Figyelt kérdés

Hány nap az ideális? Valaki szerint 3nap elég vagy ez úgy is elég? Érdemes 4-5napig ugyan azt adni és csak utána uj ízt bevezetni? Ti hogyan csináljátok? Egy étkezést mennyi idő alatt valtotok ki?

Köszönöm a válaszokat és a segítséget!


2019. okt. 24. 09:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve az új ízek közt kell egy két nap szünetet tartani? Vagy mehet következő nap tovább a kostoltatas?
2019. okt. 24. 09:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elején 3 napig adtam, 1. nap 10g, 2. nap 30-40g, 3. nap, amennyit kért. Idővel ez azért lazult mindegyik gyerkőcnél, 7-8 hónaposan már ha első nap nem volt bajuk, 2. nap mehetett egész adag is zöldségből, gyümiből. Az allergéneknél (tejtermék, glutén, tojás, aprómagvas, csonthéjas) tartom a 3-4 napot, de egy karfiollal nem bíbelődök a 8 hónaposomnak napokig. 😊
2019. okt. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, elküldtem véletlenül. 😊 Nekem nagyon jól esznek/ettek kanállal, úgyhogy kb havonta kiváltottunk egy étkezést, de ment volna hamarabb is, őket úgy kellett visszafogni. Elsőként az ebéd lett rendes kaja (eleinte gyümi, aztán hús+gyümi, aztán zöldség+hús), most 8 hónapos a kicsi, már kap durumtésztát, rizst, ilyesmit is, nem csak pépeket. A nagyobbik ekkortájt sokkal darabosabban evett már. Ezután a tízórai gyümi+keksz/gyümi+gabonapép/gyümi+zabkása, aztán az uzsi valami tejes dolog (eleinte tejpép, később babapuding, 8. hónap elejétől rendes joghurt gyümivel vagy gabonával). Vacsi vagy az, ami az ebéd, vagy tejtermék. Szopi a desszert. 😄 Reggeli az anyatej, kb egy éves korban hagyták el.
2019. okt. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3 nap elég. Aztán később én se szórakoztam olyannal, ami nem allergén.

Nem hagytam ki napot. 3. nap után másnap mást kezdtem kóstoltatni.

Viszont az étkezéseket én nem tudtam kiváltani csak így, mert 8-9 hónapos korig max 50 grammot evett a lányom. Szóval nem rajtam múlott. Ha 3. nap szívesen eszi főleg ha sír, hogy kér még, úgyis hagytam volna enni.

Egyébként meg az enyémeknél ami hasfájást okozott, az pár kanálnyi mennyiségnél is úgyhogy legkésőbb 2. nap kiderült.

2019. okt. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok! Teljesen érthetően tömören valaszoltatok!😊
2019. okt. 24. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!