Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Sütemény, édesség mikortól?

Sütemény, édesség mikortól?

Figyelt kérdés
Elég kényes téma miatt kérdezek. Nem szeretnék a katonás anyukák közé tartozni, viszont van a férjem családjában 1-2 személy, akik folyamatosan feszegetik a határaimat. 8 és fél honapos a kisfiam, és minden hétvégén habosbabos süteményekkel akarják etetni, annak ellenére hogy tiltakozunk, finoman visszautasítjuk őket. Kezd már nagyon frusztrálni a dolog, néha úgyérzem, szándékosan hergelnek,mert ők is 2-3 gyereket felneveltek,és gondolom nem a süteményekkel tömték őket sem.
2019. nov. 4. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugy emlékszem hogy akkor kaptak, amikor mar minden hozzávaló be volt vezetve (tej-tojás 1 évesen) es utána ha kertek, kaptak, de direktbe nem adtam nekik, csak nagyobb korukban
2019. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel te vagy az anyja, tiéd a jog eldönteni mit mikor és mennyit látsz jónak. Én bizony a saját anyámmal is képes vagyok összeveszni, ha ebéd előtt akarja tömni a gyereket, akármilyen jó szívvel sütötte. Viszont a 8.5 hónapot korainak gondolom, én sem adnék neki. Nyugodtan állj a sarkadra, ne szégyelld hiszen a gyerekedről van szó.
2019. nov. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Ne adjál, ilyet mi csak karácsonykor eszünk, minden hétvégén egy felnőtt se egyen ilyeneket, kekszet, cukormentes sütit szoktam sütni.
2019. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha minden összetevő be van vezetve, csak akkor. Nyugodtan szögezd le, hogy a gyerek nem kaphat és pont, te vagy az anyukája, a te felelősséged. Babakekszeket sütöttem már 7-8 hónapos korukban az ikreimnek, gyümölcsrizst kaptak házi gyümölcsből, gyümis túrókrémet, gyümölcsös zabkását, ilyesmi volt nálunk az édesség kategória. Vigyél a gyereknek valami ilyesmit és mondd meg, hogy ebből ehet, adhatnak neki hogy kiéljék magukat, mást nem és kész. Mondjuk úgy kifejezetten desszert nálunk csak vasárnap és ünnepnapokon van, hétközben sem mi nem eszünk, sem a picik, csak gyümölcsöt.
2019. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlásoktól is függ, a legújabban szerint 3 éves korig ne kerüljön hozzáadott cukor a gyerek étrendjébe.

Más meg már a hozzátáplálás megkezésekor a csülök pörkölt után odarakná a krémest, lásd a ti példátok.

Az én álláspontom az, hogy anyaként az énkompetenciám, hogy mit mikor ehet a gyerek. 2 éves a fiam. Kap édességet, de megválogatom mit és mikor. Egy csomag mézes keksztől nem esek hanyatt ha az hoz neki Tata, de a búcsúnak vett myalókát eltettük és később mikor nem látta senki az apja megette.

2019. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is rendszeres vitaforras a családban, de én kitartottam az elképzelésem mellett. 2 éves korig nem javasolják a hozzáadott cukrot és utána is max. 10g, ami 1 dl gyümölcslében már benne is van! Tarts ki, nálunk már nem próbálkoznak, megszokták, hogy úgyis nem a válasz. A hátam mögött meg görcsösnek, szigorúnak meg mit tudom én még minek neveznek, de pont lesz@rom. A gyerekem egészsége az első. Szerintem ne add fel az elveidet csak azért, mert erőszakosak.
2019. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek.

Kedves 6-os válaszoló, igen sajnos nálunk is átmegy már személyeskedésbe, szemforgatásba, meg a magyarázkodásba, hogy "az ő idejükbe"....

borzalmas. Megpróbálok innentől határozottabb lenni, mert a fiam születése óta ez megy és kikészítenek már.

2019. nov. 4. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!