Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Borsófőzeléket szeretnék...

Borsófőzeléket szeretnék főzni 15 hónapos babámnak. Adhatom már úgy hogy nem töröm össze a borsót vagy az apró golyóktól még megfulladhat? Rántott párizsit adhatok hozzá vagy az olajban sült dolgok még nem jók neki?

Figyelt kérdés
Már evett borsót levesben vagy különbözö ételekben de eddig mindig összenyomkodtam neki.Elég szépen tud rágni bár még vannak félrenyelések.Valamint még rántott húsokat nem adtam neki ,semilyen olajban sült dolgot.Adhatok már.Kaptunk 1 tálca jó minőségű párizsit(Spar regnum) arra gondoltam az lenne a főzelékhez,rántva.
2019. nov. 11. 06:30
 1/7 Reni 28 ***** válasza:
100%
Enyém 16 hónapos, adtam már ezeket neki
2019. nov. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És a borsót egészben hagytad?
2019. nov. 11. 06:43
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
A borsót azért kell áttörni, mert puffaszt a héja. De ekkora gyereknél szerintem mehet.
2019. nov. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Reni 28 ***** válasza:
100%
Igen egészben hagytam, bár neki elég sok foga van már, nem tudom a tiédnek mennyi van...
2019. nov. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már adtam neki ilyen idősen ezeket.
2019. nov. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Elöször is egy jóval kisebb (akár 3-4 hónapos) baba sem "fullad meg" a borsószemektöl, ilyen nincs.

Másodszor a borsót azért szokás összetörni, mert különben nagyon felfújja a gyereket

Harmadszor ekkora gyerek (a 15 hónapos nem baba, max egy éves korig az) már böven meg tudja rágni az ételt, nem kell összetörni a borsót!

2019. nov. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Már 8-9 hosan mehet a borsó héjával összenyomva. 15 hós nem baba, megpróbálhatod egeszben is. Párizsit is adhatsz neki rantva. Ennyi idősen a nagy azt ette, amit mi.
2019. nov. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!