Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor iktassam be a gyerekital...

Mikor iktassam be a gyerekital ivást, az egy éves babám napirendjébe? Kifejtem 👇

Figyelt kérdés

Nem nagyon megy a hozzátáplálás, hiába állok én a fejem tetejére is.

Ő köszöni szépen nagyon is megelégszik a cicivel.

Nagyon ritkán eszik abból amiből kínálom.

Körülbelül már mindennel próbálkoztam....


Pépes; bolti pépes; gyümölcs; zöldség; a miénk pépesítve; a miénk darabosan;etőszékben; az ölemben; apa eteti; anya eteti; ö kanalazhat; kezébe adva a falat; menet közben; éhesen; féléhesen.....

Gondolom ne soroljam tovább...


Azt nem tudom, hogy mindent meg kap e amire szüksége van, de hízik. Viszont, nem hagy nyugodni, hogy nem elég már neki a tej.

Tudja ő hogy mi a jó neki.... De mi van, ha mégsem?!? 😒😒

Lefekvés előtt cici van, azért alakult így, mert cicin tud csak elaludni és fekve megszoptatom, elalszik én pedig kiosonok.


Tehát egy napunk: (a teljesség igénye nélkül)


Reggel felkel,(5) cici, játék. Vissza alszik (8)

Ha felkelt kinálom reggelivel.(10)

Össze maszatolja.

Játék, cici-alvás (12)

Felkel, kínálom az ebéddel,


(leves, Bolognai, spenót, ezek csúsznak -max 150ml-)


Délutáni alvás előtt is van egy -nem alváshoz kötött- cicizés (uzsi)

4kor alszik előtte cici.

7kor fürdés alvás, cici.


És nem tudom mikor kínáljam a tejitallal. Abban tudom mi van. Vitamin. A tejem meg már lehet csak víz.... 😒😒

Alvás előtt cici helyett sajnos nem tudom. Szilárd ételt nem helyettesíti, és a többi időpontban pedig nem elég éhes hogy elfogadja.


Fogalmam sincs mit csináljak, mert nem hiszem, hogy természetes az hogy csak a csöcs kell semmi más.

(A helyzet tanácstalanságára adott reakció ez a kifejezés nem pedig az iránta érzett szeretetemé)


Volt valaki valaha ilyen helyzetben? Mi lehet a megoldás? Miért nem akar enni rendesen?

Köszönöm előre is a válaszokat. Szép napot! ☀️ ☀️



2019. nov. 12. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is kB 10 hónapos koráig a fiam nem volt hajlandó enni, csak cici...


Vettem tejpépet, ezt kapta reggelire egy darabig, többi étkezés cici volt.


Aztán kevertem a tejpépbe gyümölcs pürét, vacsira megkapta a püré maradékot


Amikor már reggeli - vacsora ki volt váltva tejpéppel, akkor kezdtem az ebédet, gyümölcsöt kapott, de csempeztem bele pici répát, egyebet


11 hónapos korára már evett kB mindent, persze cici így is kell, de legalább minden étkezésre eszik valamit.


Nekem azt tanácsolta a védőnő hogy ne kínáljam cicivel, mert ugye nem lesz éhes, nem fog enni. Tehát, először kaját adjak, utána a cicit.


Szóval nekem így eszik: reggel 8, 11, 13, 16, 19.


Tejitalt én a gyümölccsel össze turmixolom, vagy párolok zöldséget és főzeléknek csinálom, üresen nem szereti.

2019. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Ès az eszedbe sem jutott, hogy egyszerüen nem adsz neki cicit? Föleg napközben?

Amit leírsz tipikus cumizás és nem táplálkozás a ciciböl, ezt azért csinálja amiért más gyerekek cumit szívnak vagy az újjukat.


DE az evés mennyisége nem fog változni. Kérdés, hogy mi a ti számotokra evés igény. Szerintem egyszerüen vedd el a cicidet napközben. Mindig eggyel kevesebb cicizés lehessen. Pl Elöször talán a délelötti alváshoz ne adj neki cicit, a délelötti alvást lassan ki is hagyhatja, így ha nem alszik el sem baj.

Mindig étkezz te is mikor ö.


Szerintem tejital totál felesleges, az egy mü vegyszer. Ès ha eddig nem ivott tápszert akkor miért pont most kellene?


Ìrod, hogy súlya normál és gondolom nem betegsebb mint más 1 éves, akkor vitamin pótlás sem kell.


Legyen fix étkezések.

Pl reggeli 8-kor keléskor. Ekkor lehet kifli, tejpép..

Majd tízóraira gyümölcspép

Ebéd normál ebéd. Akkor is ha 3 kanállal eszik belöle.

Uzsonna,

Vacsora...


Ne csinálj belöle ügyet, ülj le vele, közbe ne adj neki semmi mást enni. Ha szomjas adjál neki vizet.

Este cumiztasd még ciciböl, és ennyi.

2019. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-es szuper tanácsokat adott, én rá hallgatnék.
2019. nov. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyes köszi a tippet kipróbálom a tejitalt másképp össze állítva.

Kettes nem komfort szopizik, általában rendesen eszik minden alkalommal. Napközbeni alvás előtt is. És köztes időben is.

2019. nov. 12. 13:00
 5/10 A kérdező kommentje:

Kettes valóban jó amit mondasz. De sajnos ő még van hogy négyszer is alszik. Nem bírja tovább, három óránál, hidd el próbáltam. 😒

És cici nélkül pedig maximum a kocsiban tud elaludni más esetben addig ordít míg meg nem kapja. És a hagyd sírni nálam nem opció. De a többi tanácsot valahogy megpróbálom magunkra formálni.

2019. nov. 12. 13:02
 6/10 anonim ***** válasza:

A tejed nem csak víz, ebben biztos lehetsz. Több vitamin van benne, mint ezekben a mű tejitalokban, tejpepekben.

Nem értem az egyik hozzászólót, hogy miért kéne pepeket eteteni egy egy evessel? Én addig küzdöttem a hozzataplalassal a második fiamnal, amíg pépeket adtam. Amióta attertunk a darabosra, nagyon jól eszik, és lényegesen kevesebbet szopizik.


Az első fiam ugyanilyen volt, mint a tied, kérdező. Ne steesszelj rajta, majd szépen fordít az arányokon, bízd rá. Nem fog éhen halni nagyon sok hasznos dolog van a tejedben ;)

2019. nov. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó a válaszod. Aranyos vagy. Várom a csodát mikor látszik már a változás az étkezésekben.
2019. nov. 12. 14:16
 8/10 anonim ***** válasza:

Cumisüvegben tejital?

Azon akadt meg a szemem, hogy négyszer alszik egy nap? A lányom 1 évesen állt át kettőről, egy alvásra, pedig ő is úgy viselkedik, mint egy csecsemő sok dologban, de napi négyszer egy újszülött szokott aludni.

2019. nov. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudom, durva. Születése óta így nyomja már néha néha csak 3x1 óra, de egyszerűen ezen nem tudok alakítani sehogy.

(Erőltetett alvás, erőltetett ébren tartás)

2019. nov. 12. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as. Minden gyerek más. A kérdező gyerekének ennyi alvásra van szüksége. Majd alakul, felesleges izgulni rajta, ha szépen fejlődik a kicsi.
2019. nov. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!