Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor szoktátok a baba ételét...

Mikor szoktátok a baba ételét elkészíteni?

Figyelt kérdés

Fiam sajnos nagyon keveset alszik napközben. Még változó, de legrosszabb esetben 2x 20 percet kb (van, hogy többet, de nem tudom előre, így néha nem merek belekezdeni dolgokba..)

Ha ébren van, akkor meg nem nagyon van egyedül el magában...ha beteszem a járókába néha eljátszik, de leginkább nyűglődik és nyafog benne, a pihenőszékkel kiültetem magamhoz a konyhába egy darabig bevált, de már ficánkol, ki akar belőle mászni és egy idő után frusztrált lesz emiatt és sír... a szőnyegre nem merem tenni mert elmászik bárhova.

Szóval nem mindig tudok tőle a konyhában tevékenykedni. Most kezdtük a hozzátáplálást, eddig apa besegített és így megoldottam, ma orvosnál is voltunk így nem maradt idő sem, boltit vettem sajnos (dm bio, ami talán nincs telenyomva cukorral).

A tűzhelyre rakással nincs gond, az pár perc, és talán a botmixert is elnézegetné a pihenőszékből, de a hozzávalók pucolása és felszeletelése nem tudom, hogy lehetne megoldott. Ti babátok mit csinál addig? Vagy alvás közben kezdjek bele, aztán ha felébred felébred? Sírni hagyni sehol nem szeretném. Vagy oldjam meg apával hétvégén a nagy részét (több adagot előre főzni, esetleg lefagyasztani), és ha mégis kell akkor bolti belefér?


2019. nov. 19. 11:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
A legtöbb boltiban, ami normális minőségű és nem "50Ft", kb 0 hozzáadott cukor és tartósítószer meg színezék van, de nem zavartasd magad! Biztos baja lesz, ha olyat adsz neki! De persze az is tuti, hogy sokkal rosszabb, mint a "Kati néni kertjéből való 55* lepermetezett répa". Komolyan mondom, el van borulva kicsit az agyad, nagyon túltolod a dolgot.
2019. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az alvási idő változni fog.Nálunk is volt hogy ilyen keveset aludt,szerencsére "kinőtte" Amìg aludt addig elkészìtettem az ételét mert ugye a hozzátáplálás elején még picikét eszik plusz gyorsan elkészíthetőt.Sütőtököt például összevágtam reggel amikor még nem volt fent,megsütöttem azt ugye már tudtam úgy hogy fent volt és napközben mikor aludt gyorsan leturmixoltam,kis műanyag poharakba kiporcióztam,lefagyasztottam. Krumplit,répát meg lehet főzni gyorsan.Turmixolást meg a teraszon csináltam így nem ébredt fel.Egy idő után valamiért nem fogadta el a házit így üveges bébiételt adtam neki így nem volt gond a főzéssel majd 1 éves kora körül fokozatosan bevezettem neki azt amit mi eszünk. Most meg már egyátalàn nem fogadja el az üvegest csak a házit.😀(15hónapos) Most nagyjából 1-másfél órát alszik délben akkor főzöm meg az ebédet.
2019. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Első: Ezt így honnan? Hol borult el az agyam? Még nem tanulmányoztam a bébiételeket, mint mondtam most kezdtük a hozzátáplálást, akkor ott a boltban hirtelen azt láttam meg. Mert a kecskeméti pl. cukros. És nem akarom adni, tekintve hogy a fél család cukorbeteg. De azóta nézegettem a neten, és látom, hogy Hippben és a babylove-ban sincs pl. cukor.

De most ebbe komolyan miért kellett belekötni? :D Olyannyira tökmindegy részlete volt a kérdésemnek... és egy szóval nem panaszkodtam a bébiételekről, csak azt mondtam hogy cukormenteset szeretnék adni, és készíteni is szeretnék neki. :D Töltsd ki a frusztrációidat máshol, köszi.


Második: köszi a választ! Ő fél 7 körül kel, így én is akkor (az éjszakáink néha még sajnos brutálisak) meg apát sem akarom felzavarni a zajongással (kis lakásban vagyunk), viszont mostanában 8-9 között mindig visszaalszik, az jó alkalom lehet...sajnos teraszom nincs, meg semmi ilyesmi, úgyhogy hang az van :( turmixolni tuti akkor kell majd, ha már felébredt.

2019. nov. 19. 12:28
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

Hát a családnak mikor főzöl akkor? Mennyi idős ez a baba?

Én igyekszem amúgy alvás alatt megcsinálni, de hát ezek elég gyorsan megvannak, kb 2 zöldséget kell meghàmozni és felvágni.

Nálunk nincs pihenőszék, igyekszem letenni a lànyt (van egy kis elkerítetlen játszósarok illetve garázdálkodhat a földön is), ha nem bírja megy babakocsiba ill most már etetőszèkbe (de ezek ugye nem szabad mozgás).

Végső esetben ha nagyon hisztériás és pl sütök vagy húst rántok én hordozóban a hátamra csapom és táncikálok énekelek munnka közben.

Meg hát ezeket váltogatom. Ahogy èpp bírja.

2019. nov. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
És miért nem hagyod szabadon elmászni? Csináld meg bababiztossá az otthonotokat és hagyd szabadon mászkálni. Az enyémnek ez a kedvenc elfoglaltsága, felfedez, pakol amit szabad. Közben azt csinálhatom amit kell, legyen az főzés vagy bármi. Egyik szemem mindig rajta van, beszélgetek hozzá, mondom mit csinálok, de hagyom felfedezni. A bolti pedig nyugodtan belefér, nem leszel rossz anya ha épp nem főzöl.
2019. nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Legtöbbször bolti bébi ételt kapott, főleg hipp-et, nincs azzal semmi baj. Mondjuk amíg kicsi, könnyű neki főzni, megfőzöl valami zöldséget, leturmixolod, ennyi. Később már nehezebb, főleg ha nem eszi az otthoni kaját, de ezért van 1-3 év között adható gyerek étel is, ha nem jó neki, amit főztem, olyat kap.
2019. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Hagytam szabadon mászni


Általában nem egy étkezésre csináltam neki..

Meg úgy az övé max 10 perc.

Akkor még külön főztem a családnak is.


Most fog a 2. Baba születni, a nagynak, nekem és apának is kell enni.

A nagy sem eszik meg még teljesen mindent, amit mi

2019. nov. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én is adok néha boltit, de az én 10 hónaposom már 3x vagy 4x is eszik, az jó minőségű boltiban akár 1500-2000Ft is lehet naponta, miközben meg simán megeszi a mi ragulevesünket vagy túróstésztánkat vagy csirkénket rizzsel vagy bárminket, és jobban is örül neki, de kb 5 perc összedobni neki vmi finom sütőben sült zöldséget. Csirkemell meg jégkockatartóban van, főzve, kis vízzel ledaràlva, azt elég hetente elkészíteni.
2019. nov. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

6 hónapos.

Nem főzök, csak hétvégente apával, rendelek ételt.

(nem kérek kioktatást, hogy milyen lusta vagyok, köszi)


A "szabadon engedést" még nem tudom hogy csináljam, tudom, hogy lassan kéne, de albérletben vagyunk, nem nagyon rendezkedhetek, és csomó nyitott polc, nyitott beépített szekrény... majd valahogy meg kell oldani de egyelőre nem mászhat még bárhova egyedül sajnos. Az sem opció hogy minden nyitott részt kiüríteni, mert egyszerűen akkor nem tudjuk a dolgainkat hova tenni. Az lett volna a legjobb ha lekerítem a lakás egy részét, de nincs akkora lakás/megfelelő hely. De amúgy most pl. fél órája elvan a járókában, elmosogattam, felraktam egy mosást, stb, szóval néha szereti...Ha nyűgös olyankor meg a szőnyegen is nyűgös. És sokszor az.

Az jó, ha a bolti is okés néha, igazából ma is szerette a boltit, amit adtam neki (de a főzöttet is szívesen fogadta..de talán ez még csak az újdonság miatt)

2019. nov. 19. 13:11
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A 6 hónapis még nem pakol annyira. Szem előtt van Veled a konyhában. A vegyszereket tedd el. De a felügyeleted alatt egy csomó olyan dologgal játszhat, amivel egyedül nem lehetne pl fakanál, tölcsér, citromfacsaró, kekszpecsét, dobozkák bármi.
2019. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!