Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónapos babámnak adtam egy...

9 hónapos babámnak adtam egy kis kanál mézet. Ügye nem lesz baja?

Figyelt kérdés
Tudom hogy 1 éves kor alatt semmiképp sem szabad nekik mézet adni, de meg kívánta amikor ettem előtte és egy nagyon keveset adtam neki.
2019. nov. 30. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De ha tudod miért adtál?🤦‍♂️Úgysem tudja mit eszel,adtál volna mást helyette!
2019. nov. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Ha baja lett volna, azt rögtön látod. Az én fiam 2 éves korában kapott mézes teát, mert csúnyán köhögött. Sajnos ő érzékeny volt rá, ahogy leért a pocakba, alul-felül távozott is... csúnya volt. De ő kinőtte szerencsére, 5 éves most.
2019. nov. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Eső után köpönyeg. Nem valószínű, hogy baja lesz, de amiről tudjuk, hogy nem szabad adni, akkor azt nem adjuk, és utána sipákolunk.🤦
2019. nov. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Semmi baja nem lett, és igazatok van. Csak annyira gögicsélt neki, és nem tudtam annak az aranyos pofikájának ellenállni.

Minden amit meglát egyből érdekli, és mivel látta hogy én eszem, ezért gondolom ő is akarta.

De nem fog előfordulni többet.

2019. nov. 30. 10:11
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Édes istenem. Ilyen nincs, hogy a baba megkíván valamit. Nem tudja, mi az, nem is kívánhatja.
2019. nov. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Tisztában vagy vele, hogy miért nem lehet mézet adni? Nem csak azért mert 1-2pötty kijöhet rajta mint esetleg az allergizáló ételeknél. 1 éves kor körül de inkább utána alakul ki a normális immunrendszer ami képes ellenálni a botulizmusnak. Ami azt jelenti, hogy tedd össze a két kezed, hogy nem lett nagy baj, mivel a mezben a ezt okozó baktérium megtalálhato, amit ők nem tudnak még lebontani. Izombénulás és egyéb finom dolgokat okoz. Szóval ha legközelebb megkivanja akkor próbálj meg nemet mondani saját magadnak mert rosszul fog esni ha a "szép pofiját" mentő viszi el miattad
2019. nov. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%

Azért nem ajánlott 1 éves kor alatt,mert allergiás reakciókat ill botulizmust okozhat.Ha az utóbbi a helyzet az nem azonnal jelentkezik..

Minden esetre nem volt az a bájos ,cuki babanezes amiért én adtam volna a sajatomnak kockáztatva, hogy aztán a kórházban lássam sírva,szurkalva és a többi..

Persze van aki szeret veszélyesen élni.🙄

2019. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Azért vagy lehordva, mert úgy kezdted, hogy tudod. Akkor vedd már a fáradságot ha már a mai világban minden, de tényleg minden fent van a neten, hogy 2perc alatt megnyitod a böngészőt és utána olvasol, hogy miért nem lehet adni, vagy mikortól.Kicsit felelősségteljesebben kellene vállalni gyereket. Egy pillanat alatt meg van a baj, akkor is ha csak jót akar az ember, de így meg, hogy tisztában vagy vele, hogy már pedig nem szabad mi a fenét vársz az emberektől?Igen anyuka nagyon ügyes vagy, ismételd meg napi szinten? Nem is értem az ilyet komolyan
2019. nov. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm mézbe mártogatja a gyerek cumiját naponta 10x, mert hogy csak így nem köpi ki. Olyan 4-5 hónapos korától. Most másfél éves, szerencsére semmi baja.

Barátnőm anyjától származik ez a"nagyszerű"tanács, mert hogy ő mind a 4 gyerekénél így csinálta anno 40 éve...

2019. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sértette az oldal szabàlyzatát,h anyuka 16 éves?
2019. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!