Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Almát először hogyan adjak neki?

Almát először hogyan adjak neki?

Figyelt kérdés

Nemsokára elkezdünk kóstolni, elsőként almát. Hogyan adjam neki? Csak nyersen reszelve, vagy a bébiétel készítőben párolva, pürésítve?

Elsőre csak pár falatot érdemes, vagy ha ízlik neki és kéri, mehet több is?


2019. dec. 2. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Párolva, pürésítve. Úgy édesebb és nem annyira savas.

De érdemes először a zöldségekkel kezdeni.

2019. dec. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nyersen adtam, üveg reszelőn reszelve. csak fél-egy kiskanálnyit. Kezdetben (az első 4-5 féle kajánál) még tartottam, hogy naponta duplázva, tehát 2. nap 2 kanál, majd 4, 8 és utána mondjuk a 16-nál kb már tök mindegy, fene sem számolta.

Később ebbe kevertem bele a következő ízeket a bevezetés után, hogy mennyiség is legyen. (répa, sütőtök, krumpli, stb)

2019. dec. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekemnek nyersen, reszelve adtal az almát. A nagy azonnal befalta volna az egészet, úgy ízlett neki, és azóta is imádja, a kicsi visított tőle, majd 3 napig még visongott, utána megpároltam és pürésítve kapta meg. Úgy megette, de nem lett a kedvence. A pocakját sem bántotta így. Később is próbáltam neki nyersen, de csak újra visítás lett belőle. Jelenleg semmilyen formában nem kéri az almát. 1,5 éves
2019. dec. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én először 1-2 kiskanál almalével kezdtem, persze almából facsarva 2-3 napig így aztán hígabb pürével folytattuk. Addig etettem mindig még ízlett neki, nem csak pár kanállal. Először nyersen adtam, később pároltam.
2019. dec. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!