Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem eszi meg a darabosat?

Miért nem eszi meg a darabosat?

Figyelt kérdés

Kisfiam kilöki a darabokat a nyelvével. Mindegy, hogy én készítem vagy üvegeset kap. A zöldségdarabokat kilöki, még a nagyon aprókat is. Eddig egyedül a tésztát és a rizst ette meg, de ma a tésztát is kiköpte.

Viszont a kenyeret, babakekszet, kukót elrágcsálja, szóval tud rágni. 9 foga van.

Ez mikor fog megváltozni? Hogy lehet vele megszerettetni a darabos ételt?

Szeretném már ha azt enné, amit mi és nem püréket, de így esélytelen.

Van valakinek valami jó ötlete?

13 hónapos



2019. dec. 2. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mit szeretnél meg mi lesz az néha két teljesen különböző dolog. Lányom már 8 honaposan ette a darabosat, másfél évesen úgy döntött nem hajlandó rágni és mindent a pofazacskojában hagy, nem rágja meg, nem nyeli le, emiatt már nem is adok neki nagy darabosat.

Szerintem fő a türelem, a tapasztalatom az, ha valamilyen ételt nagyon szeret azzal megbirkozik, a többit meg nem kell erőltetni.

2019. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
14 hónapos fiammal, én is sokat küzdöttem. A darabos purektol oklendezett, kikopte. Most pár napja megeszi. De hogy miért nem tudom. Amúgy amit a kezébe vesz ő is megeszi. Azt tudom, hogy nem kezdenek meg egyszer sima purevel. Inkább várnék a hozzátaplalassal, és csak villával attort ételt adnék, mert így kínszenvedés az egész.
2019. dec. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én 1 évesem sem hajlandó semmi darabosat enni. Van 8 foga, mégsem. Ha kap valamit kézből az én tányéromból, akkor azt elrágcsálja. De például a 8 hósaknak való bébiételtől öklendezik. Ha ízlik neki, amit kap, akkor eszi is, és utána visszajön az egész. Beszéltem múlt héten egy dietetikussal. Azt mondta, hagyjam rá és adjam tovább a püréket. Valószínűleg ezt a lépcsőfokot kihagyja, és egyből a normál kosztra fog majd áttérni. Az ő egyik gyerekénél is így volt.
2019. dec. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!