Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan kell elkezdeni etetni?

Hogyan kell elkezdeni etetni?

Figyelt kérdés
Vegyesen szeretém, sinlaccal, üvegessel és itthon főzöttel is táplálni. De most leginkább az üveges kaja bevezetése érdekel. Betölti a 4 hós kort és azonnal adhatom neki? Vagy először csak napi 1 kanál, aztán egyre több? Hogy megy ez az üvegessel. Biztos főképp ezzel fogom táplálni, mert a keresztgyerekem is ezt ette és imádta, nekünk is könnyű volt, csak jó tapasztalat van vele. Tehát az üveges kaja bevezetése érdekelne. Köszönöm!
2020. jan. 7. 07:02
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Kostoltatással. Egyik nap 3-4 falat, majd a duplája, harmadnap megint a duplája, negyedik nap pedig amennyit elfogad. Mindig egyfélét adj neki, sosem többet, ha esetleg fáj a hasa, tudd, mitől.

Idővel érdemesebb lesz főznöd neki, mert nagyobb babakaja darabja 4-500ft ami mondjuk napi 2-3 darabbal számolva elég huzós lenne...

2020. jan. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze főzök neki, ez csak pár hónapig lenne. Akkor mondjuk veszek egy fajtát és azzal kóstoltatom napokig, majd egy idő után megehet egy egészet? Milyen időközönként eheti? Tehát először adok neki 2-3 kanállal mondjuk délelőtt, aznap többi része tápszer, aztán másnap a duplája, mind addig míg nem eszik neg egy egészet? És ha megevett egy egészet, attól még a nap többi részében tápszer kell vagy akkor már elég csak üveges?
2020. jan. 7. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

4 hósan ne várd le tőle hogy 3-4 nap múlva már teljes üveg kaját egyen.

Dühítő amit az első írt.

Először is : mindig csak egy valamit kóstoltass vele,pl banán ,alma ! Ne keverd!

Egyik nap 1-2 kanál kóstolás,másnapig semmi,várd meg fájni fog e tőle a hasa,figyeld a bőrét stb. Következő nap mehet ugyanennyi,ha látod hogy kér még akkor adhatsz neki de szintén keveset.

Ha már ismer 2 külön ízt akkor keverheted őket.

Pl répa+alma,répa+krumpli,alma+banán stb stb. Rengeteg változat van.

Aztán jöhet a 3.4.5. Íz és ezek keverése.

2020. jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. Első nap csak 3-4 babakanálnyi, aztán picit több és megint picit több. Ha érdekli, ízlik neki, akkor hamar, akár 1-2 hét alatt is kiváltható egy étkezés (én úgy gondolom hogy ez kb 100-160g baby étel megevesét jelenti, és persze azt hoy utána már nem kéri a tápszert)

Az enyém pl szeretett kóstolni de a tápszerhez is ragaszkdott, szóval azért nem olyan egyszerű, némelyik babával.

Én gyümölccsel kezdtem (alma, majd őszi barack)

Utána zöldségek (sütőtök, burgonya..stb).

A tízórait 1 hónap alatt, az ebédet 1,5 hónap alatt váltottuk ki. Az uzsonnát az ebéd után azonnal.

Nekem a tejpépet és a gyümiket nagyon szerette, de a zöldségekkel megszenvedtünk.

Most már nincs gond. :) kivánom, hogy zökkenőmentesen menjen a dolog nalatok!

2020. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szuperek vagytok
2020. jan. 16. 21:44
 6/6 anonim ***** válasza:

3as vagyok!

Ugyan miért lettem 0-ra lepontozva?

2020. jan. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!