Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csináljak, ha a 10 hónapos...

Mit csináljak, ha a 10 hónapos kislányom semmit nem akar enni anyatejen kivül?

Figyelt kérdés
Se pép, se darabos se semmi. max 2 kanál mindenből :(
2020. febr. 1. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Én a helyedben néhány kanál gyümölcslével indítanék, ami valószínűleg izleni fog neki az édessége miatt. Lassan és fokozatosan - ez a két alapszabály, amit be kell tartani hozzátáplálásnál.

Minden étkezést szilárd táplálékkal kezdj,majd jöhet a cici. Ha nem kíván valamit, ne erőltesd, ezzel több kárt okozol, mint hasznot.

2020. febr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ne izgulj, úgyis megszokja :) Nézz utána a BLW (baby led weaning, azaz baba által vezetett/irányított hozzátáplálás)-táplálásnak, facebookon vannak fent csoportok is, sok anyukánál olvasgattam olyat, hogy csak 1 éves kor után kezdett el érdemlegesen mást is enni. Ne félj, meg fog rá érni, és ha elég kíváncsi lesz, úgyis mindent megkóstol majd :)
2020. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyarapodasi/novekedesi problemaja nincs?

Nincs hianybetegsegre utalo tunete?

Van eleg pisi-kaki?

A kozerzete altalaban jo?


Ha ezek rendben vannak, akkor nem feltetlenul van baj, van gyerek, aki egy, vagy akar 1,5 eves koraig is anyatejen el, es szepen fejlodik. Nyilvan folyamatosan erdemes kinalni. Az en gyerekemnel 13 honaposan indult be az eves, pedig 6 honapos koratol kinaltam. Azota nagyon joevo, mar 4 eves lesz. Hallottam olyanrol is, hogy etelallergias gyerekeknel is kitolodhat kesobbre a ht, mintegy osztonos reakcio, hogy nem fogadnsk el anyatejen kivul semmit egy darabig. Ez esetleg nem merult fel? Mert nalunk pl. volt tejfeherje es tojasfeherjere erzekenyseg, illetve glutenre, de mar ugy tunik, az elso kettot kinotte.

2020. febr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon jókedvű, pisi kaki rendben, növekszik, de nem olyan nagyon sokat. 8 kiló, és a kalkulàtor szerint 8390 gramm a minimim az ő születési súlyához. Szóval azért aggaszt a dolog.
2020. febr. 1. 14:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Türelem


Tapasztalat alapján a türelem segít...


Egyik napról a másikra elkezdett nekem iis rendesen enni...

Mindent megkóstolt előtte.. a maximum 30-40 g szilárd volt, amit megevett...

Aztán adtam neki rendesen a mi ennivalónkból a szülinapján.

Marhapörkölt nokedlivel


Azóta eszik..

Egy-egy kilengés van


De ennyi

2020. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fiam 4180g szuletett

11 honapig kizarolag anyatej minden mas kikopott. Igaz a tomege addigra 11kg korul volt. Az elso etel amit a szajaba vett es megevett az a novere sultkrumplija volt. 😂 Onnantol kb 3 honap volt mire hajlando volt "rendes" gyerekent etkezni. De 2 eves korig az etkezeseinek a fele az maradt a tejci 🙂

Most 15 eves 180cm magas es 89kg

Szoval ne aggodj ha egyenkent minden mas rendben van.


Jaja o 3 eves korig anyatejes volt. Egyik tesoja sem szopott eddig.

2020. febr. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!