Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Másnak is ilyen nehezen...

Másnak is ilyen nehezen indult a hozzátáplálás 4 hónaposan? Inkább kezdjem tejpéppel (sinlac)?

Figyelt kérdés
Kislányom tápszeres. Orvos és védőnő javaslatára elkezdtük a hozzátáplálást. 3 napig kóstoltattam vele az almát. 2 kanállal ha megevett. Lökte ki, fintorgott, kirázta a hideg néha. A 4. napon (ma) megpróbáltam a sárgarépapépet. Egyértelműen nem ízlett neki. Lökte ki és egy kanál után sírni kezdett. Gondolom az eleje mindig nehezen indul.

2020. febr. 20. 09:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
Szia, az nem nehezen indulás hogy fintorog :) nekem az segitett az elején hogy az almát párolva adtam, és az elején sok fozovizzel turmixoltam le. Nyersen nem kérte. A répát a fiam se szerette meg. Most hat hos, O is négy hónaposan kapott először almát, aztán két héttel később kezdett normalisabb mennyiségeket enni. Én edesburgonyat meg banánt is hamar adtam neki. A banánt is elején főzve turmixolva. Na abbol bármennyit evett volna.
2020. febr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem érett rá. Hagyd békén egy kicsit. A jelenlegi ajánlás szerint a tápszeres babák hozzátáplálását is 6 hósan kellene kezdeni. Ha hízik rendesen a tápszertől, akkor ne erőltesd.
2020. febr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Tapszerbol nem eszik meg annyit amennyit kellene :( 6 kg es 120-150 ml kozott eszik napi 5x es mar 180at kellene ennie. Este utolso etetesnel altalaban csak 90ml-t eszik.
2020. febr. 20. 09:20
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hízik rendesen? Ordít az éhségtől?
2020. febr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Bocsi látom 6 kiló. Mennyivel született?
2020. febr. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
3180 grammal. Nem igazan ordit az ehsegtol. szokott sirni de inkabb csak azert, hogy cipeljem a feneket :)
2020. febr. 20. 09:29
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Még 7 hónaposan sem ment így



Ha kilöki a nyelvével, akkor nem érett rá

2020. febr. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó súlyban van. Szerintem várj egy kicsit. Mondjuk egy hetet, majd próbáld meg újra. Nem vagytok elkésve, nem kell sietni. De ha erőlteted, és érzi rajtad a feszültséget a hozzátáplálás miatt, akkor lehet, az ellenkezőjét éred el, és már most megutálja, és az egész hozzátáplálás tortúra lesz neki.
2020. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az egy évesem sem eszik többet 120-nál, soha nem is evett. Ha fintorog, az nem baj, de ha kilöki a nyelvével, várj még. 😊
2020. febr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
En is ugy erzem, hogy meg nem erett meg ra. Meg varok vele :)
2020. febr. 20. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!