Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a véleményetek a BLW-ről?

Mi a véleményetek a BLW-ről?

Figyelt kérdés
Aki így etet, miket szoktatok reggelizni, vacsorázni?
2020. márc. 29. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Az elején nem tartom jónak, 8-9 hónapos kortól mi is ezt csináltuk mindegyikkel.
2020. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Felelőtlenség.
2020. márc. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Baromság. Nem az, hogy darabost kínálsz és önállóságra nevelsz, mert ez alap. Hanem az a része átgondolatlan, hogy semmi fokozatosságot nem ismer és első perctől változtatás nélkül kínálja a komplex ételeket. A legnagyobb problémát abban látom, hogy fogalma se lesz a szülőnek, hogy mire érzékeny a gyereke.

Benne vagyok a BLW-s csoportban, mert érdekelt, de agyrém amikor valamelyik baba ekcémás vagy egyéb reakciókat mutat és agyalnak össze vissza, holott ha ügyelnének (bármilyen) sorrendre és fokozatosságra, nem lenne ez.

2020. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Baromság szerintem is.
2020. márc. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

A fiam blw-s (volt, mert már 2,5 éves). Másfél éves koráig a pépes állagú ételeknek a közelébe sem ment, mint pl krumplipüré, kásák, stb.

Nem ördögtől való dolog, és az sem igaz, hogy nincs benne fokozatosság. Ráadásul arra ösztönzi a családokat, hogy sokkal egészségesebben egyenek, ha esetleg addig nem tették.

Tény, hogy a 4 hónapos kezdés itt tuti felejtős, a 6 hónap se túl gyakori (mi pl 7 hónaposan kezdtünk). De én abban sem hiszek, hogy egy gyerek lassuló súlygyarapodását majd az alma, meg répapüré oldja meg.

A lényeg inkább, hogy tudd van egy ilyen módszer is, amihez nyúlhatsz, ha a gyermeked a hagyományos ht-ről hírből sem akar hallani, van választási lehetőség. Ne egyéni vélemények alapján dönts, hanem inkább érezd magad elég kompetensnek ahhoz, hogy választani tudj nektek mi lesz a jó.

2020. márc. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk nagyon bevàlt, első par hònapban napi 1x nyammogott egy kis banànt/levesben főtt rèpàt/puha almàt. Mire oda jutott korban , kb 10 honaposan, hogy reggelit, vacsoràt egyen, akkor kapott a miènkből.
2020. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
A naggyal 6,5 honaposan kezdtuk, akkor ult fel onalloan, nagyon bevalt. A kicsivel 4,5 honaposan purevel kezdtuk, mert nala meg igy ereztem jonak. Gyerekfuggo es helyzetfuggo is ez szerintem. A blw-rol tovabbra is jo velemennyel vagyok attol fuggetlenul, hogy masodjara nem amellett dontottunk.
2020. márc. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. márc. 30. 22:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bevált. :) Szerintem baba és anyuka függő ez is,ahogyan sok minden más is. A lányomnak nem kellett a pép, de amikor kunyizta az én tányéromból az ételt akkor dőlt el, hogy nálunk ez lesz.

A allergiás kommentekre meg: Itt is lehet a tipikus alergéneket figyelve bevezetni. 🤷🏻‍♀️ És van olyan reakció is ami nem azonnal jelenik meg, szóval ott sem tudod össze kapcsolni. A legtöbb étel nem okoz allergiát, aki meg hajlamos rá annál a babánál úgyis elő jön. Itt sem pörkölt nokedlivel/chilis bab/mindenben gazdag pizza az első étel. Sok szempontból egészségesebb étkezési szokásokhoz vezet. Itt tilosak olyan ételek amiket az átlag magyar ember lazán eszik. Cukor, adalék anyag, só, üdítő italok (gyümölcslé is). Meg még sorolhatnám. A 15 hónaposom még nem evett édességet, üzleti baba termékeket(joghurtot/kekszet/nasit), felvágottat, üveges baba ételeket. Nyilván ez döntés kérdése és nehezebb megoldani a napi 3-5 étkezést. De nálunk megérte. Főtt ételből egyszerűen nem emlékszem olyanra, hogy valamit ne evett volna meg.

2020. márc. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!