Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónapos babánál a hozzátáplá...

4 hónapos babánál a hozzátáplálás szukseges a gyerekorvos szerint mivel már 8kg. Volt valaki így?

Figyelt kérdés
4honapos a kislanyom,csak anyatejes, 2850gr al szuletett, viszont csak ugy repulnek ra a kilók. A gyerekorvos mondta elkezdhetjük a hozzátáplálást de en mondtam hogy nem szeretném csak 6hónapos korától, azt mondta oke, nem gond. Viszont mikor kerdeztem h mitől lehet az h a gyerek sokszor ebred ejjel(6-8alk.) Akkor azt mondta h mégis kell a püré neki, felirt beba sinlac ot h este adjak neki, mert h az elteliti. Mivel h ekkora testnek mar az anyatej keves, atfut rajta es ezert a sok ebredes ejjelente.....valoban ez igy van? Felek mert az is hizlal,vagy ez h csak este kapna nem lenne veszes? Hízás szempontjából? Tanacstalan vagyok,hívtam a védőnőt ő mondta h adjak gyumit neki reggel es delbe meg este 6kor fozeleket es utanna mindig cicit....ő meg azt tanacsolta h ne adjak neki sinlac ot mert gabona es hizni fog tőle, igy is dagi. Most akkor mot tegyek? Hagyjam a p....ba es csak anyatej,es eljuk tul meg ezt y 2honapot vagy kezdjem el a hozzátáplálást. Attol h kap fozit este meg nem fog aludni a gyerek gondolom tobb órát éjjel, elejen biztos h nem attol a 2kanaltol, max kesobb mikor mar rendesen eszik. Duci babanak csak este sinlac az nem lenne jo? Hogy eltelitse es aludjon?
2020. ápr. 15. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha akarod elkezdheted ha nem,akkor nem. Lányommal 3 hónaposan javasolták a hozzátáplálást mert dagi volt. 2 éves koráig az is maradt hiába evett mást. Védőnő mondjuk erdekes hogy rogton 3 etkezest kivaltana....meg bakker az enyem tapszeres volt de nehogy már kitalálják hogy az anyatejtol hizik.
2020. ápr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2650 grammal született, 7700 gramm felett volt 4 hósan, ő is kis husis, anyatejes. De nekem nem mondták, hogy inkább tápláljam hozzá. Nem is akartam, úgyhogy 6 hósan kezdett mást is enni. Most 16 hós, 12 és fél kg felett van, még mindig husis, de soha semmiben nem gátolta a husissága mozgásilag. Időben kezdett el kúszni, mászni, felülni, járni... Jó kis örökmozgó. :) Amikor ezeket elkezde, lassabban is jöttek rá a kilók. (Pedig voltak idióta nővérkék, akik azt mondták, hogy így nem fog tudni felülni... Hát, kurv.ra nem lett igazuk. 😂) Egyébként még mindig szokott szopizni, de nem olyan jó evő "rendes kajából". Sok gyereket ismerek, akik anyatejesek voltak, husisak voltak kicsiként, amikor meg nagyobbak lettek már soványak lettek.
2020. ápr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


Ha este jobban is eszik "rendes" kaját, még mindig fel szokott kelni éjszaka párszor szopizni. Nem ettől fogja végigaludni az éjszakát tapasztalataim szerint.

2020. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Nem komplett a dokid. Kifejezetten nem ajànlott 6 hònapos kor alatt hozzàtàplàlni. Főleg ìgy, hogy bőven van tejed. Majd ahogy mozogni kezd a gyerek nem fog annyira gyorsan gyarapodni.
2020. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért husis mert az anyatejet jól feldolgozza a szervezete, sokat felvesz belőle. Majd ha elkezd igazán mozogni, mászni, járni v futni akkor majd szépen ledolgozza. Kereszt lányom olyan dagi volt h már rendes kifáradt minden apró mozgásátol de most meg olyan kis soványka. Már nagylány de mikor elkezdett két lábon közlekedni majd futni játszani akkor le mozogta pedig ő hamar hozza lett táplálva és evett mindent, cukrosat ivott és evett is . De most mégis pont jó súlyba van korhoz és magasság hoz.

Meg még fog nyúlni és akkor is eloszlik rajta a husi.

Bár az én fiam 8,15 kiló volt 4 hónaposan de ő nem nézett ki daginak mert nyúlt is hozza.


Szóval ha nem akarod hozza táplálni ne tedd DE ha mégis akkor csak délelőtt adj neki keveset és utána minden nap kicsit többet mert ha faj a hasa tőle vagy bármi tünete van ne este jelentkezzen és tudjatok orvoshoz menni ha súlyosabb allergia jelentkezik. Ha egy két nap alatt nem jelentkezik semmi tünet akkor mehet kicsit több és szépen lassan megeszik egy adagot, addig meg mindig a kóstolás után anyatej.


És ne egyből 3x adj neki ha mégis, még 6 hós kora után se kell egyből 3x adni neki. Majd látod mennyit igényel.


Saját tapasztalat hogy ha uzsonnara húsos főzeléket kap v gyümölcsöt nem h később lenne éhes hanem hamarabb 3 órát is alig bír ki pedig délelőtt és délben 4 órát kibír ugyanazzal a mennyiséggel ( 9-13 ig , 13-17 ig 17-20 ig bírja. ) ő este hamarabb lesz éhes mint délelőtt pedig azt mondjak este felé esznek kevesebbet.

2020. ápr. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, sinlacrol nincs tapasztalat de Nekünk a jó éjszakát tápszertol se aludt külömbül mint az alap AR tapszertől, ami szinten sűrűbb es laktatobb. szóval ha neked nem gond ennyit etetni akkor adj neki.


És meg esetleg este vacsora utáni kelésnél kicsi vizet megprobalhatod mert (sokan mondjak h nem kell anyatej melle de baja nem lesz tőle) meleg van már és lehet szomjas is. Hogy érzed rendesen eszik is amikor 6-8x kel? Vagy inkább csak kicsi elő tejet iszik ?

2020. ápr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem ezt neked kell eldönteni. De en már zombi lennék a helyedben és az esti étkezést biztos kiváltanám. Mindenesetre azért a gyerekorvosok nem hülyék a WHO meg ugyanúgy 5-10 évente mást ajánl, szóval engem marhára nem tud meghatni. Előbb hallgatnék arra az orvosra akiben megbízok, aki a gyerekemet mint egyént nézi, mint a WHO-ra, aki általános ajánlásokat fogalmaz meg.
2020. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyerekorvos épp a kevés hízás miatt írt sinlacot.. Igen, gabona és rengeteg cukor alkotja, ergo mégjobban hízna a gyerek. Én a helyedben maradnék a szoptatásnál, ha van tejed. Nálunk épp a hozzátáplálás borította meg az alvást (6hósan kezdtem, addig 1-2x kelt) utána amíg meg nem szokta a gyomra az új táplálékot, volt hogy fél óránként keltünk, mert zavarta az emésztés. Szóval a ht nem feltétlen megoldás az alvásra.. Egyébként egy baba nem csak az éhség miatt ébredhet éjjel, ugyan úgy kelnek a tápszeres babák is, pedig az jobban laktató.
2020. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valaszokat! Sokat segitettetek! Nem fogom elkezdeni a hozzátáplálást arra jutottam ill. jutottunk a párommal. Van bőven tejem, szerintem semmi szükség még a hozzataplalasra. Nem lenne eleg neki sirna ,nakozben nyugodt,mosolygos,es 4-5orankent eszik. Ejjel eszik többször. Most ejjel pl.3orankent kel,most cicizik 2.alk.al. es mar 4:28 van. Valtozo ez is ,mondjuk az a gyakoribb h tobbszor kel de sztem sokszor csak elotejhez jut ejjel, most fivyelek arra h ulve cicizzunk ne fekve es hogy mindkettore rategyem. Talan igy eszik annyit hogy bir 3orat. Elvalik, sokat valtozik, mindig mast igényel. Elso3baba, nekem kell rugalmasabbnak lennem, ők meg ahogy nőnek ugy változnak es vezetnek be mindig mas dolgokat, szokásokat.
2020. ápr. 16. 04:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!