Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálást, hogyan tovább?

Hozzátáplálást, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

6 hónapos a Babánk, tejfehérje érzékeny.

Már most eszi az almát, sütőtököt, banánt édes és sima burgonyát, barackot, szilvát, sütőtököt (amit lehet magam készítek/készítenék).

Nem tudom, mivel folytassam, hogyan lenne jó (hasfájós baba).

A gyermekorvos azt mondta kezdjük el a gluten bevezetését (nem nagyon tetszik az ötlet), hogyan lenne a legkíméletlenebb?

Mikor kezdtétke el adni a rizst, húsokat?

Teljesen meg rekedtem ebben a témában.

Örülnek a bevált dolgoknak, tippeknek.

Már kezd egy kicsit idegesíteni, hogy ne rosszul csináljam.

Köszi előre is.



#étel #bevezetés #jobb legyen #könyebb legyen.
2020. ápr. 15. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Én kezdetnek bébi ételbe adtam neki ilyeneket 5 hós kortól van csirke húsos rizzsel marhahúsos burgonyapüré csirkehús burgonya.

Gluténként. Kenyér héját adtam neki el szopogatta kekszet elolvadt a szájába baba piskóta kukac ilyeneket adtam a kezébe és elmajszolta

2020. ápr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Olvass utána hogy mivan ha nem adod időbe a glutent, én úgy emlékszem az rosszabb mert akkor érzékeny lehet rá később.


Én üveges kaját adok neki leginkább mert nem nagyon szereti amit csinálok. Abból van 4 hótól adható banán-alma kétszer sülttel, ő ezt kapta először, utána 6 hótól vannak gabonás, zabos gyümölcsök.

A húsos ételek 5 hótól csirke vagy pulyka. A marha meg a többi szerintem csak 8-9 hótól van.

Fogsz egy kis csirke vagy pulyka mellett meg párolod aztán sütőtökbe, krumpliba vagy akar gyümölcsbe is rakhatod. Add neki ezeket is mert szüksége van rá.

Rizsbe nincs glutén és az szinte mindegyik bébiételbe van.

Külön még nem adtam neki.

Én semmit nem adok a kezébe mert már 4,5hósan 4 foga volt mostmár 6 foga van és mindent leharap és felek h megfullad. Adnék én is kezébe valót de tuti h betömi vagy leharap egy nagyot belőle, de ezt neked kell tudnod h inkább Csak szopogatja vagy betömi a szájába.


Ehet akar meggyet is ( azt is pépesítve )azt is keverheted mással.


Ne görcsölj rá. Nézd meg mit mikortól lehet adni,van egy csomó táblázat és azokat csináld neki.

De én az üvegeseket adom és beváltak, szereti őket nagyon.

2020. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És most 7,5 hós

Előző voltam

2020. ápr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Beírod a Google-ba hogy Bébi étel receptek es van egy csomó ami jó.

Ehet répàt, brokkolit, karfiol, sokminden van és ott leirjàk h hány hónaposak való.

2020. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, nézegettem a hozzátáplálási táblázatot, sőt Az anya kerek meg című könyvet is meg vettem.

Boltit nem nagyon szeretnék neki adni, persze nem ördögtől való, nagyon jó, hogy van csak hat kicsit nem hiszek abban mik vannak benne.

Igaz úgy néz ki amit meg itthon készítek neki faj a hasa, vagyis az almától nagyon valószínű. Nagyon szereti az almát + édes burgonyat de minden délutánra minimum 3 órás sírás.

Most egy darabig kihagyom inkább elkezdünk valami újat, hátha nem fog fájni a hasa.

2020. ápr. 17. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Szilva, Vilmos körte, meggy a szekrekedesre jó.

Ha inkább puffadàsos puki gondok vannak akkor esetleg kömény tea,anizs tea (cukor nélkül) vagy vannak ezek a cseppek (espumisan,infacol,Gripe water)


Nekünk azt mondta a Vedőnő hogy fokozottan ellenőrzik ezeket és ritka ha valami gond van velük, én is féltem tőle de mivel télen kezdtük gyümölccsel így uvegeset vettünk mert az alma akkor nem jött be neki, és őszintén jobbnak tartom mint a tömeggyártásos mű kajákat amit a boltba kapni, mi sajnos nem tudunk piacra járni itt ahol lakunk, így ez a legjobb. Szoktam főzni is de az meg nem mindig ízlik neki.

2020. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Újszülött korában hasfájós volt. Túl vagyok már az Infakol és társain többet biztos ki nem próbálom semmi hasznuk.

Persze köszönöm a tippet, de ez sajnos nálunk nem megoldás egyedül ami akkor is használt az az Angol Víz volt.

2020. ápr. 17. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!