Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Minden megfogja a hasát, mit...

Minden megfogja a hasát, mit tehetek? Mit adjak neki?

Figyelt kérdés

7 hónapos a Babánk, kb másfél hónapja kezdtük el a hozzátáplálást. Szinte minden megfogja a hasát.

10 óra körül kóstoltatom mindig, kb egy fel étkezést kivált jobb esetben.

Mikor mit kap krumpli, alma, barack, tök, édes burgonya, répa, szilva, kb egyenlőre ennyi.

És minden délután 3 körül elkezd keservesen sírni este 8ig

3 hónapos koráig masszív hasfájós volt.

Nem hiszem el, hogy kezdünk mindet elölről. Lassan ott járok, hogy nem fogok neki adni semmit. Én nem bírom ezt az egész napos orditadt mindentől, újra.

Mit tehetek? Segítsetek.

Ebben az időben az orvossal is esélytelen beszélni, meg úgyis csak az van h adjam tovább.



2020. ápr. 17. 15:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk amiket adtal azok kozul majdnem minden hasfogo. En 1 eves kora utan vezettem be a burgonyakat, most 3 evesen is keveset adok mert hasfogo. Fiamnal az segitett, hogy folyamatosan par falat utan iszik tiszta vizet. Szilvatol lagyabb a szeklete es amivel lehet kevertem.
2020. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Vilmos körte, meggy, szilva ami kicsit lazitja nekünk.

Több folyadék, én fiam 4 óránként eszik és minden étkezés között legalább 150ml iszik vagy többet. Este is a tapszer előtt kap inni kb 30-50 ml-t mindig vagy ha nem kel fel éjszaka akkor kb 8 órás kaja után éjfélkor adok neki kb 120-150 ml megiszik. Nekünk ez segített.

2020. ápr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,

Üveges vagy saját készítésut adsz neki?

2020. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Saját készítésűt adok neki amiből csak tudok és ami épp már kapható.

Én értem, hogy ez mind hasfogó, de hat ezek a bevezető ételek, szóval így elég nehéz. Akkor mit adjak neki?

A folyadékkal bajban vagyunk semmit nem hajlandó meginni, azaz a teát de azt nem adok neki, nem akarom, hogy rászokjon.

Mindig kínálom vízzel, de semmi kb születése óta nulla a víz igénye.

2020. ápr. 17. 17:00
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hasonloan jartam a nagylanyomnal neki az segitett hogy at altam bolti uvegesre par nap alatt szepen helyre jott. Aztan ugy csinaltam hogy kevetrem az uvegest az otthonival. Fokozatossan csokkentettem a boltit 2-3honap(mar nem emlekszem) volt mire elertuk azt hogy nem fogta meg a hasat az amit en keszitettem. Most a masodik lanyomnal hogy elkeruljem inkabb bolti kajat veszek neki a koranak megfelelot.
2020. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen lehet megpróbálom a boltit én is, ma azt adtam neki barackot. Egyenlőre nincs sírás, viszont meg kaka sem.

Na de pl mi 7 honaposan meg mindig csak a 4-5 hónapos kategóriánál járunk, emiatt. Igaz én nem akarom sietteti de hat így, hogy merjék neki mást adni. Viszont ki tudja lehet ha valami rizses húsos dolgot adnék neki nem is lenne baj. Nem tudom! Enegm ez a kísérletezgetés készít ki, hisz 3 hónapig 0-24 órában sírt, én ezt nem vagyok képes meg 1x végig játszani.

2020. ápr. 17. 17:56
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért adj neki olyat ami szekletlazito és sok sok sok folyadékot.

Azért száraz a kaki mert sok vizet szív vissza a szervezete.

A bolti őszi nem sokat segített pedig azt hittük, a legjobb a Vilmos és a szilva volt.

Rizs is szekletfogo hatású.

Gyumolcsbe is rakhatod a húst

2020. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Inkább nem adsz neki inni ? Hat nem csoda hogy faj a hasa..


Majd később leszokik róla ha rá szokik de innia kell.

Példa : kereszt fiam anyatejes volt sokáig már nem tudom pontosan de 2 évig biztos utána csak ice teát, majd később sajnos colàt, mekis szarokat ivott és most már 2 éve csak vizet iszik. És szereti

Szóval... inni adj neki, akkor facsarj narancsot akar. De azt egésznap nem tudja inni mert savas. Hígitott alma vagy őszi lé .

Valamit adj neki, mellesleg hozza táplálásnál már alap h kell neki inni adni.

Az én fiam is kevés vizet ivott, rossz is volt a szeklete, de adok neki teát, rengeteget iszik igaz csak egy kicsi íze van de az elég neki. Majd később vizet fog inni de én úgy vagyok vele inkább igyon teát mint hogy ne tudjon kakilni vagy szenvedjen

2020. ápr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Vettem Vilmos körtét is meg szilvát is, megfogom próbálni, meg ha elkezdtem a húsokat én is arra gondoltam, hogy majd valami bevált gyümölccsel adnám.


Hat én nem szeretném, hogy ilyen szarokat igyon, megpróbáltunk neki adni a baba gyümölcsleveket azt sem fogadja el. ( annyira nem is bántam)

A teát is meg valamikor 2 honaposan a hasfajas miatt rám erőltette a család, hogy majd milyen jó lesz tőle a hasa, hat had ne mondjam mennyivel rosszabb lett az egezs has fájás és ráadásul meg meg is kellett egy kicsit cukrozni, hogy igyon vagy 40 ml.

Na nem sokáig voltam hajlandó neki adni, mindig kínàlom vízzel, most már ott tartunk kb megiszik pép után 30 ml már ennek is örülök.

Nem a rosszabbnàl rosszabb italokkal akarok neki székletet csinálni, hanem a megfelelő ételekkel.

Nekünk van olyan az ismerősi körben, hogy a gyerek nem hajlandó csak kólát kólával inni, hat nem kis darab a gyerek, és már most ha a szülő fejre áll sem sem hajlandó mást inni. Inkább akkkor nem iszik egész nap,én ezt nem akarom, hogy utána ezen harcoljunk a gyerekkel.

Előbb utóbb meg fogja szokni a vizet, szomjan nem fog halni.

2020. ápr. 18. 09:24
 10/17 anonim ***** válasza:
Ugy adtam neki a vizety hogy frissen facsart alma level higitva. A cukor jot tesz a szekletenek. Ha most nem kezded el itattni akkor lehetnek komolyabb bajai is. Ne most harcolj vele mikor most alakul ki az emesztese.
2020. ápr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!