Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Semmit nem fogad el, kész...

Semmit nem fogad el, kész kudarc. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

5 hónapot töltötte a babám. Tápszeres baba révén már 3 hete kóstoltatok. Kilök mindent, fintorog, ellöki a kanalat, pedig párolom/ főzöm/ tápszerrel keverem/nyersen/turmixolva/ reszelve/ pürésítve is kínáltam. Almát, barackot, édesburgonyát, sütőtököt adtam neki és ezek főzelékes kombóját.

Nem kész a hozzátápl.ra, ez tiszta.. de így mikor lesz? Más babák már falnak ilyenkor mindent. Védőnő a tejpépet javasolta, még nem próbátuk mert nem akarom, hogy hozzászokjon! El vagyok kenődve, kérem aki tud, adjon tanácsot!

Köszönöm szépen!


2020. ápr. 18. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Rengeteg baba csak 6 hónapos kora után kap ételt! Adj neki tejpépet, nem fog hozzászokni, ugyanaz, mint a tápszer!
2020. ápr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár én hát hónaposan kezdtem a fiammal, 3 napig tartott. Mindenki erőltette volna, de én láttam rajta, hogy neki ez nagyon nem kell. Fel is függesztettem a dolgot. 7 hónapos volt mikor ismét belekezdtünk (mi akkor már blw-vel, mert a pürétől kb a mai napig a hideg rázza) és nem volt több gondunk.

Attól mert egy gyerek tápszeres, attól nem feltétlen van szüksége 4 hónaposan hozzátáplálásra, sőt sok olyan van aki még fél évesen sincs kész a dologra.

Ha úgy érzed jónak próbáld meg szüneteltetni egy kicsit.

2020. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a francba. Majd 6 hósan újra megpróbálod.

Minden gyerek más. Én 6 hósan kezdtem anyatejessel. Most 7 és fél hós és mostmár talán sikerül kiváltani egy étkezést. Ne rohanj. Adj időt neki.

2020. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első tanácsom, hogy többet taplalkozassal kapcsolatban e hallgass a védőnő Dre. A második, hogy teljesen hagyd abba a próbálkozást, és 6 hónapos koráig ne is gondolj rá. Ha betoltotte a hat hónapot, elkezdheted vizsgálni, hogy érett-e már rá. Ennek a jelei:

fokozott érdeklődéssel figyeli étkezéseinket, próbálja utánozni a rágást,

kóstoltatáskor nyelvével nem tolja ki a falatot,

képes megtartani magát ülő helyzetben,

ha a kanál megérinti a száját, kinyitja,

felfedezi a kezeit és az ujjait,

képes irányítani a fejét.

Akkor sincs baj, ha ez nincs meg hat hónapos korra, 1 éves korig em cél ugyanis étkezés kivaltqsa, csak az ismerkedés, az anyatej/tápszer kell hogy legyen a kalóriák és tápanyagok fő forrása.

2020. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben elengedem a dolgot egy kicsit. Köszi mindenkinek! :)
2020. ápr. 18. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja szerintem is hagyd. Elvileg fizikálisan is meg kell érni rá. Pont az egyik, hogy van amelyik baba ilyenkor meg reflexbol kiloki. Lehet nála picit később alakul ki, hogy ne.
2020. ápr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi 6 hónaposan kezdtük, de pár nap után muszáj volt szüneteltessem mert ugyanezt csinálta, de úgy 1 hét múlva már jobban reagált. Ilyenkor egyik hétről a másikra is nagyon sokat tudnak változni.
2020. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen a védőnő ia azt ajánlotta, hetente próbáljam majd megszereti. De inkább kihagyok nagyobb időt végülis nincs elkésve sehonnan:)
2020. ápr. 19. 16:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Uvegeset próbáltal?
2020. ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Enyémnek sem ízlett a saját, kapott üvegeset azt ette.
2020. ápr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!