Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Olyankor mi van, ha semmit...

Olyankor mi van, ha semmit sem fogad el, semmit se szeret?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Babám 6 hónapos, 4 hónapos kora óta próbálom kóstoltatni. Egy ízért sincs oda, kipróbáltunk sokfélét. Nem tudom mi lesz így a hozzátáplálással, ha semmit se szeret. Az ételeket magam főzöm, de 1x próbáltunk üvegeset is, ugyanaz a helyzet. Védőnő tanácstalan. Nektek van valami ötletetek?

2020. máj. 13. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem lereszelt alma levével kell kezdeni? Csak kérdem.
2020. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 hónapos a kicsim és 6 hósan kezdtük. Még most se eszik sokat. Ritka az hogy mennyiséget egyen. Nekem azt mondta a védőnő, hogy majd ha úgy érzi jónak elkezd enni. Addig cicizik mellé. Nem lóverseny.
2020. máj. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg még nem érett rá. Ha az lesz, jó eséllyel nem lesz ilyen elutasító. Az nagyon változó, hogy melyik baba mikor válik azzá. Az enyém anno 1 éves is elmúlt, addig kínlódás volt, trükközés, én meg persze síkideg voltam, mert nekünk b.sztatós, engem hibáztatós védőnő jutott.
2020. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Mikor kóstoltatod? Evés előtt vagy után?
2020. máj. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
4 hidd el az ilyen gyereknél teljesen mind1. Én is próbáltam mindenhogy. Cici előtt, cici után, alvás előtt, alvás után, 1 órával később, 1 órával előbb...... Stb. Ha nem akar nem eszik. 🤷 Biztosan nem fog még 30 évesen is cicizni😂😂
2020. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

5: akár az is előfordulhat. De ha nem muszáj, ne mondjuk már mindenre, hogy majd az idő megoldja, próbáljunk meg előbb megoldást keresni.


Mindenre ez a válasz, hogy nem fog az érettségin is hurciban elaludni, cumizni, pelenkát hordani, anyával aludni. Ne törődjünk már bele minden szarba.

2020. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Inkább őrűljünk bele hogy nem akar sehogy sikerülni és úr isten mi lesz. Igaz jobb az úgy
2020. máj. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Na ja... Az én b.sztatós védőnőm ezt többek között úgy adta elő, hogy "Nem szabad hagyni! Nem a gyerek irányít!". Pfff... Nem, a gyerek liba, akit meg lehet és meg is kell tömni. Ráadásul hosszan szoptatni tervezett babánál nem cél az elválasztó hozzátáplálás, tehát elvileg csak cici után kínálunk. Mondjuk a védőnőnknek bögyében is volt a szoptatás rendesen, igyekezett mindenkinél meghiúsítani.
2020. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#1: de, reszelt almával kezdtem, jópár napig, aztán mivel nem jött be kipróbáltam az alma minden formáját. Párolva, leturmixolva, főzve, rezelve, mással keverve... stb.

#3 Pedig a védőnőm nagyon mellémáll, mindenfélét tanácsolt, de a sokadik próba után már ő is széttárta a karját. Annyit mondott, hogy akkor türelem, majdcsak enni fog egyszer.

#4: evés előtt kóstoltatom. Tápszeres amúgy.

Köszi hogy ennyien válaszoltatok :)

2020. máj. 13. 21:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk külföldön először a zöldséget javasolják a kóstoltatás megkezdéséhez. Próbáltad almán kívül mással is megkínálni? Vagy esetleg pl puhára főtt répát, krumplit a kezébe adni?
2020. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!