Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor vezetettek be a fuszerek...

Mikor vezetettek be a fuszereket a babanal/kisgyereknel?

Figyelt kérdés

2 eves kisfiam van, idaig teljesen termeszetes, natur izu eteleket evett. Egyedul cukrosak a gyumolcsok voltak amit evett. Sot nem tettem semmibe sem, a mi etelunkbe is csak azutan hogy neki szedtem.

De szeptembertol bolcsis lesz, ott uj izvilagot fog kapni, szeretnem felkesziteni ra.


2020. máj. 19. 10:29
 1/5 khniki ***** válasza:
100%
A kisfiam főleg üveges bébiétel eszik, de a 8 hónaposakban már ott is van mindenféle fűszer. Ezen kívül többször evett már az általunk főzött ebédből is, pl. húsleves,medvehagyma krémleves. Simán megette, pedig sózva, picit borsozva volt.
2020. máj. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fúj. 🤦🏼‍♀️ 8-9 hónaposan kezdték azt enni, amit mi, finoman fűszerezve, csak ha nagyon csípős volt valami, akkor szedtem külön nekik.
2020. máj. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen már ugyanazt ette amit mi. Semmi különbség. Ugyanúgy megeszi a nehéz gulyáslevest mint az egyszerű gyümölcssalit. Komolyan egyesek már túlzásba viszik. Mond meg mi a rossz, egészségtelen a sóban (ami létszükséglet), a fűszerekben (pl oregano, kömény, bazsalikom, metélőhagyma, stb...?) szegény kicsi..
2020. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

A bölcsikbe pont, hogy ízetlenül főznek, én meg attól félek, hogy a lányom nem fogja megenni, mert itthon ízesen, fűszeresen (nem durván, de azért só, bors, paprika, alap fűszerek megvannak) főzök. 8-9 hónaposan már evett pl. kapros tökfőzeléket, 1 éves korától ugyan azt mint mi. Szereti a magyaros ízesítésű ételeket, fokhagymát nagyon. Most lesz 2 éves júniusban

Ja és cukorot is eszik, pl. tejbegrízben, ill. fehér lisztet is.

2020. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Ezt nagyon túltoltad! Egyáltalán miért nem adsz neki fűszert?

Már rég ismernie kellene mindet. A csípőspaprikán kívül.


1 éves kora után a kisgyermek fokozatosan ismerje meg az ételek valódi ízeit (fűszerezve). Ez a normális.

2020. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!