Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tényleg vannak olyanok, akik...

Tényleg vannak olyanok, akik lenyalják a cumit vagy megrágják az ételt és úgy adják oda a babájuknak?

Figyelt kérdés

Sokszor olvastam/hallottam már erről a cumilenyalásról, de elképzelni sem tudom, hogy van olyan ember, aki körbenyálazza a felnőtt baktériumokkal teli szájában a cumit és odaadja azt egy pici babának. Mert nyilván ő sem szívesen venne ilyet a szájába, szóval nekem valahogy tök abszurd, hogy a gyerekével meg megcsinálja.


A kajaösszerágásról egy kolleganőmtől hallottam, állítólag a tesója úgy eteti a pár hónapos babáját, hogy megrágja az ételt és úgy adja a szájába, de ez nekem már tényleg a hihetetlen kategória így a 21. század közepén.



#etetés #cumilenyalás
2020. máj. 21. 08:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%

Nos, képzeld el a következőt: gyerek kivágja a babakocsibol a cumit, aztán ordít mint a fába szorult féreg, hogy mégiscsak kell neki.

A verzió: hagy ordítson, minek vágta ki a cumit, kit érdekel, hogy mimdenki ugy néz rád, mint a veres rongyra, biztos epp kost gyilkolod le a gyereket

B verzio: felveszed és oda adod a cumit úgy ahogy van, koszosan, ugyanmár, ki a probléma, csak erősödön a ygerek immunrendszere

C verzio: lenyalod, kockáztatva hogy te szedsz össze valami xart, nem a gyerek, aki amúgy éjjel nappal rajtad log, így kb minden a szervezetedben élő baktériummal kapcsolatba került már.


Az étel elodázása régen volt szokás, amikor nem volt még turmix. Manapság nem igazan él ezzel senki

2020. máj. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk cumi nincs. Meg ugyan nem rágom neki az ételt, de eszek a kanalával. Ha épp nem annyira akar enni, szívesebben fogadja ha látja hogy én is eszem. Nem lesz tőle semmi baja. Nem kell búrában nevelni a gyereket.

Meg amúgy sokkal több vacakot összeszed azzal, hogy mindent a szájába vesz.

2020. máj. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Első, azt gondolnám, aki gyerekkel indul el valahova, annál csak van minimm egy kis üveg víz, amivel esetleg le lehet mosni a cumit...netalántán pótcumi, cumilánc a leesés ellen :O
2020. máj. 21. 08:58
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Kerdezo, nyilván nincs gyereked. A víz elfogyhat, a cumilanc elszakad, vagy letépi azt is a gyerek, a pódiumi nem kell neki, mert szerinte az teljesen más. Amúgy nem mindegy, hogy ki hohy csinálja? Az én gyerekemnek nem volt soha cumija, átvételt se rágtam meg neki soha, de ha valakimigy csinálja, hát az ő dolga.
2020. máj. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Van ilyen, de én se értem, hogy lehet ilyen hülye. Konkrétan a fogszuvasodás baciját adja át így.

Cumis volt a nagylányom, soha az életben nem kerültünk olyan helyzetbe, hogy ne tudtam volna enélkül visszaadni a cumiját (tisztán). Pedig nem vittem a házat magunkkal. Mondjuk egy idő után a cumit se, mert a lassú, kíméletes leszoktatás része volt, hogy sétánál sétáljon, játszótéren játsszon, ne cumizzon. ;) Megoldottuk, pedig cumimániás volt.

2020. máj. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
En is hallottam már, de gusztustalan. Amikor a fiam meg cumizott (pár hetig tartott) eleve volt egy cumi nála, kettő steril a táskában ezen kívül a pelenka táskában törlőkendő és van egy elemes uv fényes cumifertőtlenítőnk is, illetve nyilván mindig van nálam egy kis Jana baby víz is.
2020. máj. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Ja az étel megrágása meg már tényleg mindennek az alja. Háborús helyzetben éhhalál szélén elfogadható.
2020. máj. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Pontosan, van rácsatolhato cumi fogó nem szakad el, levenni meg nem tudja :) azért egy 2 literes víz ne fogyjon már el, vagy lehet erre direkt egy kisebb flakon vizet tartani, hű micsoda ördögtől való dolog.. :) vagy még egy őrült ötlet, pót cumi 😂😂 nálam van mindig. Semmit se nyalogatnek amit a gyerek szájába adok, kanalam iá van saját ha az kelll neki, hogy lássa én is eszek. Olyan lusták, buták és ottlettelenek vagytok.
2020. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Én is hasonlót akartam írni mint a kérdező.....

A fiam már nem cumizik, de a táskában még mindig van 2 azaz 2 db cumi. Pontosan azért ha valami történik, akkor tudjam mivel pótolni.

Víz is van nálunk hiába anyatejes baba. Én is lehetek szomjas....

A cumiláncon nem a cumit tartjuk, mert azt mint írtam a fiam már nem szereti. Helyette a cumiláncon lóg a kedvenc játéka. Amiből nincs kettő. És ha az leesik akkor eszem ágában sincs körbenyalni. Van nálunk víz amivel le lehet mosni.

Nem azt mondom, hogy soha egyetlen alkalommal sem fordulhat elő olyan hogy le "kelljen" nyalni, de ha veled kedves egyes ez több alkalommal megtörténik, akkor el kellene gondolkodni azon, hogy mit lehetne másképp csinálni. Elvégre gondolkodó emberek vagyunk, még az állatok is tanulnak, tudnak következtetni.

Az pedig, hogy csak régen csinálták a nők, hogy "előrágták" az ételt a babáknak, nem jelentené ki olyan egyértelműen, hogy ez csak régen volt. Pár éve (5) én is láttam ilyet. A gyomrom majd fel fordult. Az anyuka azért csinálta mert mondván, gyorsabb így, nincs ideje elővenni a nagy gépet....

2020. máj. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
8 Tök jó hogy te is ott vagy mikor etetem a gyereket és látod, hogy mit próbáltam már. Ettem én külön kanállal is hidd el. Nem érdekli. Neki az kell amit én eszek. Ha más a kanál akkor biztos más a kaja is. Nem tudom mit gondol. Az biztos, hogy csak ez vált be. De mondom. Jó hogy belelátsz az életünkbe
2020. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!