Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos babának lesz baja a...

6 hónapos babának lesz baja a babakekszben lévő tej, dió, mogyoró szarmazektol?

Figyelt kérdés

2020. jún. 14. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Milyen hülye kérdés? Ha allergiás rá, lesz.

Egyébként minek neki babakeksz? Nem azzal érdemes glutént bevezetni!

2020. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor az is mindegy mivel van bevezetve a glutén, mert ha lesz baja bármitol lesz ha nem akkor semmitől.....
2020. jún. 14. 08:57
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Pont ma adtam neki olyan bébi ételt amire ez rá volt írva. Szintén 6 hónapos. Én is gondolkoztam ezen, de ahogy mondod, ha allergiás, tök mindegy hogy adjuk, ha nem, akkor meg szintén. Felesleges ráparázni szerintem. Ha mindig a nagy könyvben leirtan szerint csinálnánk mindent, egész nap csak paráznánk, meg okoskodnánk, hogy ezt mikor azt hogy kell.. Szerintem van ettől jobb dolgunk is 😉 egyébként ízlett neki, semmi gond nincs :D
2020. jún. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. jún. 14. 09:43
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is 6 hónaposak, védőnő javasolta a babakekszet, nem lett semmi bajuk. De én azért megkérdezem a fentebb válaszolót hogy mivel érdemes a glutént bevezetni ?
2020. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5, (bár tudatlanságból jól lepontoztatok🙈😂, tessék:)

"A glutén bevezetése NE háztartási keksszel, NE babakeksszel és lehetőleg nem több gabonás péppel történjen. Miért? A glutén-tartalmú élelmiszer nem tartalmazhat olyan összetevőt, amely adott életkorban a baba számára még nem kínálható. A kiválasztás fontos szempontja legyen, hogy a gluténtartalmú élelmiszer ne tartalmazzon tojást, tejet, cukrot, sót, ill. egyéb allergén anyagokat (pl. mogyoró-, diószármazékok)"—ez utóbbi azért hogy tudd, mire is reagál a gyerek (ekég egyértelmű, hogy azért nem adok több allergént egyszerre)

Ez a gluténérzékenyek szakmai hoapjáról származik.

És sima búzadarát vagy bulátát ajánl. Én az utóbbival vezettem be. A legegyszerűbb, legtisztább mód.

2020. jún. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem pontozlak le azért kérdeztem mert orvos védőnő a babakekszet mondja,mondta.
2020. jún. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Jó a babakeksz. Nállunk felmerült a gluténérzékenység gyanúja, mivel van a családban erre allergiás. Elakartuk vinni a gyereket tesztre is emiatt, de azt mondták, hogy a gluténérzékenység nem azonnal jelentkezik még ilyen kicsi korban. (Igen, tudom sokfajta glutén allergia van.) Nekünk azt mondták (több különböző dietetikus és gasztroenterológus) minimum fél év, mire ugye a szervezet olyan mértékben reagál, hogy azt ki lehessen mutatni.

Uh, persze ne erősítsünk keresztallergiákat. De nincs a kekszel gond.

Amúgy nállunk is a keksz volt az első 6 hónaposan. Aztán átjött anyám segíteni, kiszaladtam, talán postára, mire visszaértem már kenyeret ettek pörkölttel. Rá egy hétre átjött párom nagymamája, ő meg míg én készítettem elő az ebédet diós répatortát adott a gyereknek. Egy kicsit izgultam is miatta, de nem lett semmi baja szerencsére.

Mindenesete ne aggódj jó a keksz, és nem is biztos, hogy van benne, ha csak származékként van feltüntetve.

2020. jún. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!