Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónaposan még csak pár...

7 hónaposan még csak pár kanálnyi pépet fogad el, így csirkét, glutént, olajat sem eszik lényegében, tényleg vashiánya meg egyéb problémái lesznek?

Figyelt kérdés
Jól kezdődött a hozzátáplálás, már sok mindent bevezettem. Másfél hete viszont visszaestünk, szinte mindig köpköd, "beszél" pép evés helyett, ha erőltetem, akkor pedig sír vagy bukik. Egyedül a banán megy jobban, de ha mást próbálok banánnal javítani, úgy már nem kell. A gyerekorvos ijesztget, hogy hús nélkül baj lesz. A szopizás megy lelkesen, de kevés a tejem, a hozzátáplálás előtt már alig gyarapodott.vizet semmilyen formában nem fogad el, a kiszáradástól is félek. Tudom, a pisis pelusok száma..most váltottunk nagyobb pelusra és vagy kevesebb a pisi, vagy a nagy pelus nem lesz tőle olyan duci, nem tudom eldönteni. Aktív, jókedvű baba. Mit javasoltok?

2020. jún. 17. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbik gyermekemmel voltunk úgy egészen 10 hónapos koráig, hogy csak pár falatot evett mindenből. De nem volt vashiányos. Egyébként ha a tied eddig evett, akkor lehet csak fogzik, vagy épp lefoglalja valami új mozgásforma vagy akármi. 1,5 hét nem olyan sok idő. Aktív és jó a kedve, szerintem legyél türelemmel.
2020. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Ne aggòdj, 7 hònaposan mèg èpp hogy kòstolgatnia ,,kell". Ha meleg van , izzad ott is veszt folyadèkot. Egèszseges gyerek mèg nem èheztette magàt halàlra, mikor szüksege lesz rà, el fogja fogadni.
2020. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk ugyanez van,és én is ugyanezektől parázom. Az az egy különbség,hogy nekem gyarapszik. 7hós 9és fél kiló. Csak cicizni akar. Egy két kanál max három és elfordul,össze szorítja a száját,nem kéri. Nyilván én se erőltetem. Víz is egy két korty és ennyi. Én is tartok a vas hiánytól. Mondjuk nekem a védőnő azt mondta,mint a kedves előttem szóló,hogy még csak kóstolgatnia kell és hogy jó húsban van a fiam,fejezzem be az aggódást. Ha megérik rá el fogja fogadni. Az is lehet kihagyja a pépeket és majd a darabosabb jobban esik neki,amit a saját kezével eszik. Szerintem se légy ideges,nem fog éhen halni. Tudja ő mi kell neki ösztönből,csak mi anyukák úgy érezzük jól magunkat ha minden úgy történik ahogy mi szeretnénk. Nem tudom hogy igény szerint szoptatsz-e? Az enyém sokat van cicin. Mert ha nem gyarapszik eleget és nem kéri a pépet,akkor rakosgasd többet cicire. Én ezt tenném.
2020. jún. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igény szerint szoptatok. Az elmúlt egy hónapban szerencsére jobban gyarapodott összességében. Igen, most tényleg lefoglalja a mozgás.
2020. jún. 17. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!