Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nyers zöldségeket mikortól...

Nyers zöldségeket mikortól adhatok a babának, kisgyermeknek? (17 hónapos)

Figyelt kérdés

Igazából eddig csak főve kapott mindenfélét. De valamelyik nap úgy megkívánta a paradicsomot, és kért is belőle. Szerintem megevett vagy 2 koktélparadicsomot héjastól, mindenestől. Utána gondolkoztam rajta hogy nem tettem-e rosszul, hogy odaadtam neki. De mivel mostanában a főzelékeket kevésbe fogadja el, arra gondoltam talán lehetne próbálkozni nyersen is, persze csak azzal ami nem okoz gondot. A paradicsomtól nem lett baja.persze nem hagymára gondolok, hanem a paradicsom mellett esetleg kigyó uborkára vagy paprikára.

Egyébként levesben megeszi a zöldségeket csak úgy elég kevés vitamin marad benne.



2020. jún. 24. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én már egyévesen adtam a lányomnak héj nélkül paradicsomot, paprikát.
2020. jún. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Mindenképpen semlegeset kell neki adni elsőre, ami biztos nem okozhat mondjuk allergiát. Pl. nyers sárgarépát, nyers uborkát, kaliforniai paprikát (ami édeskés ízű, így valószínűleg jobban meg fogja enni). Ennyi idősen szerintem már bőven ehet ilyeneket.

Én pl. ennyi idősen már epret is ettem (bár az gyümölcs), dédnagymamám meg szörnyülködött, hogy majd biztos allergiás leszek tőle, meg minden. Semmi bajom nem lett, azóta is boldogan eszek mindenféle gyümölcsöt. Kivéve a sárgadinnyét (utálom), valamint a ribizlit. Utóbbitól kipattogzik a nyelvem a sav miatt. Bár az nem allergia, mert pl. a narancstól ilyen nincs.

Nyers gyümölccsel hogy áll a gyerkőc?


Mellesleg a levesbe belefő a vitamin a zöldségből. Tehát nem marad benne kevesebb, mert a lében ott van, amit meggeszik. :)

2020. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Közel másfél évesen szinte bármit ehet. Legalábbis, amiket írtál (nyers paradicsom, paprika, uborka) nyugodtan ehet.
2020. jún. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!