Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért mondják, hogy anyagilag...

Miért mondják, hogy anyagilag megterhelő a bolti bébiétel a hozzátáplálás megkezdésére?

Figyelt kérdés
Hiszen úgyis csak pár falatot eszik még egy új étel bevezetésekor, egy üveget lefagyasztok 4 adagban, az kb napi 60 Ft-ra jön ki (na jó, ha főzeléket is lefagyasztok, akkor 120 Ft). És akkor turmixolnom sem kell, így is napi 3x vagyok a konyhában hogy magunknak megcsináljam a reggeli-ebéd-vacsorát. Természetesen ha már nem csak pépeset ehet a baba, ő is ugyanúgy fog enni a mi ételünkből, de addig nem járható út ez a lefagyasztós bébiétel dolog?
2020. jún. 26. 17:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy el is olvassátok a kérdést vagy csak idenyomjátok a mantrátokat?


Nem panaszkodott a kérdező a mennyiségre, csak leírta, ő hogyan oldja meg, meg hogy így olcsóbb.


Sem a 4 hónapos hozzátáplálástól, se a bébiételtől nem lesz semmi baja a gyereknek.

2020. jún. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
44%

"És még csodálkozik az anyuka, hogy a gyerek nem eszik."

A fiam másfél éves koráig ette a bébiételt. Simán evett később kenyeret, sajtot, felvágottat, voltak fogai, tudott rágni, szóval elég érett volt már az evéshez, ennek ellenére az egyetlen főtt dolog az volt, amit megevett, hogy a húslevesből összeturmixoltam neki a zöldségeket, meg a húst, egy kis lével. Bármilyen gyümölcsöt, zöldséget, főzeléket, akármit kínálhattunk neki, másfél éves koráig nem volt hajlandó megenni. Ez nem az érettségen múlik. Fel tudod ezt fogni? Minden gyerek más és más. Az enyém ilyen volt. Egyébként amilyen rossz evő volt, örültem, hogy a bébiételt legalább megette. Ugyanis 7 hónapos korától a tápszert sem volt hajlandó elfogadni. 5 fajtát próbáltunk, a végén már kanalaztam azt is neki, az utolsó az volt, hogy kihányta, úgyhogy felhagytam vele. És nem arról szólt a dolog, hogy nem volt éhes. Órákig nem evett és nem kellett neki a tápszer. Tejpépes étkezéssel váltottam ki neki a tápszeres étkezéseket.

És egy idő után bizony kedves válaszoló ki kell váltani a tápszeres étkezéseket, fél éves kor után már nagyon is aktuális a dolog és a kérdező azt kérdezte, hogy ez miért megterhelő anyagilag. Nos, azért, mert nem kóstolós időszakban teljes étkezésre húzós a napi 1-2 üveg bébiétel. Nyilván a kor előrehaladtával, ahogy váltod ki az étkezéseket.

2020. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
40%
Figyelj. Aki gyereket vállal, gondolom, előre gondolkodik. Van félretett pénze ilyesmire.
2020. jún. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk volt erre pénzünk. Nyilván ésszel vállaltunk gyereket. De nyilván ahol a baba mindent megeszik, nem szükséges bébiételt venni, ott ezrek maradnak meg havonta. Nyilván nem ettől fog senki anyagi csődbe menni, meg nem is nevezném anyagilag megterhelőnek, én legalábbis nem tartottam annak, nem is éreztem annak, hisz, mint írtam, tudatosan és megfelelő háttérrel vállaltunk gyereket. De ettől még tény, hogy ezreket jelent havonta az üveges bébiétel, ha valakinek a gyereke minden nap eszik.
2020. jún. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a legegyszerűbb és legolcsòbb mikor a szülők ètelèből kap a baba az első falatoktòl kezdve, termèszetesen olyasmit, ami neki is valò, pl. gyümölcs, levesből kivett főtt rèpa, kèsőbb hùs.

A bèbiètel nem tudom mennyibe kerül, de a hozzàtàplàlàs elejèn biztos nem eszik belőle annyit egy pici, hogy nagy anyagi teher legyen. Kèsőbb, ha annyira hozzàszokik az ìzèhez, hogy màst nem fogad el, akkor túl draga, de ez ritka.

2020. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
65%

Elvileg az van rairva, hogy felbontas után 2 napig elall hűtőben, 3 nap alatt szerintem azért nagyjából elfogy, ezért a fagyasztast nem látom indokoltnak, de ha jónak látod biztos nem lesz baja.


Szerintem nyugodtan lehet vegyesen adni, én ami nagyon pepecselos lenne azt inkább megveszem uvegesben, vagy pl a gabona porokat. De azért alma banan ilyenek pillanatok alatt elkeszül, olyat szerintem nincs sok értelme venni.


A 6 hónapos kor előtt egy falatot se anyukakkal szerintem ne törődj, sok kérdésnél előkerülnek és osztanak mindenkit aki hamarabb kostoltat.

2020. jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%

Azert mert az üveges bébiételt nem szokták lefagyasztani..

Felbontástól másnapig áll el.

Elvileg új alapanyagot kóstoltatni kell.. és mással jóllakatni, hogy kiderüljön allergiás-e rá.

/ lányom 2 évesen egy darab epertől tiszta pötty lett/ előtte szezonban csak pucolva kapott/


Tehát kap 1 kanál teszemaszt paradicsomot.. de a jól bevált édesburgonyával lakik jól.

Másnap kap 2-3 kanál oaradicsomot, de a barackos krumplival lakik jól..

Harmadnap ehet paradicsomoskrumplit


Emiatt “drága”


De pacsálni sztem drágább

2020. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


#8


jézusom, írtam valahol hogy csodálkozom? :DDDDD


Múlt héten kezdtük az egészet, adtam neki almát, 5 napon keresztül minden nap kotyvasztottam neki a konyhában, nem kellett neki, a sütőtököt viszont szereti pár kanál erejéig, amit amúgy 4(!!!!!!!!) hónapos kortól lehet neki adni. 6 hónapos a gyerekem, nem 3. Egyáltalán nem csodálkozom hogy nem eszik, még csak kóstolja. Komolyan, ha nem tudsz hozzászólni a témához, inkább ne írj.


(amúgy lengyelországban nem az almával kezdik a hozzátáplálást, hanem zöldséggel, mert nem mindegyik baba fogadja előszeretettel az almát. lengyel barátnőm sárgarépa burgonya bébiétellel kezdte a hozzátáplálást a 4 (!!!!!!!!) hónapos gyerekénél, most teljesen normálisan eszik a fia.)

2020. jún. 26. 21:13
 19/19 anonim ***** válasza:

Erre a fagyasztásos dologra nem is gondoltam még. Igazából szerintem baromi macerás, berakod, kiveszed. Ha kiolvad kiolvad, ha nem akkor mikró, vagy jó lesz vagy túl melegszik de közben a baba lehet már sír és potyognak a könnyei. Nekem ez még több idő ráfordítás egy egyszerűbb dologra. Amúgy eleinte nem esznek mennyiséget, biztos van olyan baba aki igen de gondolom a legtöbb nem.


Ha azt veszed tényleg drága a bébiétel és emiatt mondják, hamár mondjuk ki van váltva csak 1 étkezés és elkezdesz egy másodikat az már napi 2 üveg. A HIPPes bébiételek darabja ha jól emlékszem 499 ft, ha ezt 2x veszed akkor az napi 998 tehát 1000 ft az hetente 7000 ft. Ez csak egy példa de emiatt drága, van olcsóbb bébiétel is.

Egyébként lassan szerintem mi is kezdjük a hozzátáplálást mivel a kislányom eléggé refluxos viszont előre bevásároltam neki, ő egy sírósabb baba így a főzés még nem igazán menne mellette, majd 1-2 hónap múlva.

2020. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!