Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor lesz igy kivaltva egy...

Mikor lesz igy kivaltva egy étkezés?

Figyelt kérdés

1 hónapja hozzátáplálok már a babának, de eddig még egy étkezést sem sikerült kiváltani. Megeszik 100 grammot vagy többet de utána mindig követeli a tápszert.

Most is avokádót adtam neki banánnal (Osszeturmixolva egy egész avokádót meg egy egész banánt) a felét megette..ami nem olyan kicsi adag

Tobbet nem kért hiába kinaltam.

utána kérte a tápszeres abból is megevett 120at

Es ha csak tápszert eszik akkor eszik meg 120-150grammot.... Hogy fér belé?!

Más laktatóbb zöldséggel is ezt csinálja.

Talán eddig 2x vagy 3x volt olyan h nem kért utána semmit.

Vízzel is kínálom rögtön hogy leöblitse az ételt, iszik is rendesen.


2020. júl. 15. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Hova sietsz? 1 éves korig a hozzátáplálásnak ajánlás szerint nem célja az étkezés kiváltása, csak ismerkedés az ízekkel.
2020. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hu hát ezt meg nem hallottam. Nekem a védőnő azt momdta 7 hónapos korára már kiváltódhat 3 étkezés is.
2020. júl. 15. 14:54
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

A kislányom 9 hónapos, még csak most váltjuk ki a 3. étkezést.

Én azt csináltam, hogy egy idő után nem adtam tápszert az evések után (próba képpen). Evett amennyit kívánt, aztán vizet adtam neki. Ő is olyan volt, hogy bármennyit evett, mindig befért még valamennyi táp is. Próbáltam az ő tempója szerint haladni, de egyszerűen akkor még mindig tápoznék. Úgyhogy egyik nap kipróbáltam, hogy csak vizet kapott ebéd után. Ivott rendesen, először nem annyit, mintha tápszert inna, kevesebbet. De aztán játszottunk, elvoltunk, ivott megint, meg ivott lefekvés előtt is. Ezt kirpóbáltam másnap is, és nem ellenkezett. Két-három hét múlva elkezdtem ugyanezt a tízórainál is. Evett, aztán víz. Nem zavarta. Úgyhogy így csináltam tovább. Mostanában kezdtem el, hogy uzsira eszik pl. Milumil rizspépet, utána pici táp. Én úgy vettem észre, hogy szinte már megzavarja, hogy utána tápot adok neki, pedig nem evett először túl sokat uzsira. Kb kettő vagy három napig adtam úgy az uzsonnát, hogy kis kaja plusz táp, de már szinte csak kortyokat ivott, vagy alig evett és inkább tápot ivott. Úgyhogy pár napja úgy csinálom megint, hogy eszik, majd iszik vizet. Max, ha nem eszik eleget, korábban issza az esti tápszert. Nem zavarta ez az átállás sem, úgyhogy már nem iszik pár napja uzsihoz sem tápszert. Reggel iszik, meg este, meg éjjel még egyszer kel egy adag tápit inni.

2020. júl. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ki fogom próbálni.

Itt most az a helyzet h múltkor evett krumplit almával, és utána szám neki tápot, de annyira bezabált vele együtt hogy kihanyta mindent. Így már meg gondolom mennyi kaja után adok neki tápszert....

2020. júl. 18. 10:59
 5/5 khniki ***** válasza:
Kisfiam akkor váltotta ki az első étkezését, mikor megevett egy teljes üveg bébiételt. Én csak simán nem adtam neki utána cicit és gond nélkül elvolt a következő evésig.
2020. júl. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!