Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit tegyek éves gyerekem...

Mit tegyek éves gyerekem reggelire csak kakaót akar inni? Nem igen eszik

Figyelt kérdés
2020. aug. 22. 08:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem adnék neki kakaót. Normális ételt kapna reggelire. Ha éhes, akkor úgyis megeszi. Főleg ha nem kap mást. Az egészsége többet ér, minthogy mit akar. Ha csak chipset, kólát fog kérni, akkor azzal tömöd?
2020. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Lemaradt, hogy hány éves, pedig fontos.
2020. aug. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Te vagy aki kakaót ad neki, megveszi a boltban. Mégis mit vársz?
2020. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Úristen, kakaót akar inni, úgy mondjátok mintha minimum jack danielst xD én megmondanám neki, hogy reggeli után, miután evett valami értelmeset, ihat kakaót. 2 dl kakaótól semmi baja nem lesz, én is megiszom reggel a kávém, gyerekkoromban is kaptam reggelihez kakaót, és mégis életben vagyok.


Ügyelek az egészséges életmódra, pl virslit, párizsit ez a lakás még nem látott, minőségi sonkát, zabpelyhet, házi tojást, zöldségeket reggelizünk. Kakaóból se az agyoncukrozott nesquick van itthon, hanem főzök majd a gyereknek holland kakaóból kakaót, és hűha, teszek majd bele neki 1-2 kanál cukrot. (Vagy aki abszolút cukorellenes, tehet bele nyirfacukrot pl)


Tehát nem a kakaóval van baj, csak ésszel kell ezt is. De kíváncsi vagyok, hogy aki így ellenzi azt a nyomorult napi 2 dl kakaót, vajon ad-e virslit, párizsit, péksüteményt a gyerekének reggelire.

2020. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Senki nem ellenzi a kakaót. De ha látja, akkor nem kér mást. Addig felesleges neki venni, ameddig nincs megnevelve.
2020. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%
Ezért mondom, hogy előbb a reggeli, utána a kakaó.
2020. aug. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Az én 4 évesem is csak édeset hajlandó reggelizni, konkrétan vajas-mézes kenyeret. Ha az nincs, akkor nem eszik. Nem éhes. Tehetek én oda helyette akármit, nem eszik, elmegy óvodába éhgyomorra. Én magam ott eszem mellette a sajtos-sonkás szendvicsemet, szóval nem tôlem tanulta el, én reggelizem minden nap. Egyszerûen arról van szó, hogy nem éhes reggel, nem kíván semmit. És az édes dolgok azok, amit akkor is meg tud enni, ha nem éhes. Úgyhogy választhatok, hogy éhgyomorral engedem el itthonról az óvodába, ahol azért mozognak rendesen, vagy olyat adok neki, amit reggel meg tud enni. Én az utóbbit választottam.

De emlékszem gyerekkoromban én is kakaót ittam reggel. Anyám elmondása szerint azért, mert nem voltam éhes. És tényleg, emlékszem, hogy olyan 8-10 évesen megcsömörlöttem a reggeli kakaótól is, úgy kellett leerôszakolnom. Akkor mondtam a szüleimnek, hogy nem kérem. Utána már nem ittam, és reggeli nélkül jártam iskolába, a magamml vitt tízórai volt az elsô étkezésem.

Egyetemistaként szoktam rá tudatosan a reggelizésre, azóta már el sem tudnám hagyni. De a gyereket mégsem tömhetem meg, ha nem éhes. Ez van.

2020. aug. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

4es vagyok, igen, ez nekem is eszembe jutott, hogy jobb, hogy azért van a gyereknek a gyomrában 2 dl kakaó, mintha éhgyomorra indulna el az óvodába. (Bár nem tudni, hány éves a gyerek.) Ha már tényleg minden kötél szakad, és kakaón kívül semmi más nem kell neki, akkor viszont ne a bolti tartósítószeres sz.art add neki, vagy a nesquicket, hanem minőségi tej, holland kakaó + cukor vagy nyírfacukor. (Bár erről se volt szó, hogy milyet adsz neki.) Aztán majd megcsömörlik tőle, meg nyilván nem éhezik egész nap.

Reggel én se kívánom az ételt, megiszom a tejeskávét, utána csak 2-3 óra múlva leszek éhes, és akkor eszem vmi értelmes kaját.

2020. aug. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%
Nevelés kérdése, hogy egy gyerek mit reggelizik. Nálunk olyan nincs, hogy csak kakaót vagy buktát vagy fene tudja mit akar.
2020. aug. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Épp ez az, hogy nem azt mondja a gyerek, hogy ezt kérek vagy azt kérek. A gyerek azt mondja: "Én nem kérek semmit" "Egy kis ...-t?" "Nem kérek." "Gyere legalább kóstold meg!" (odajön leharap egy fél centis darabkát) "Finom!" "Akkor tessék, edd meg az egészet." "Most inkább nem kérem." "Ha nem eszel semmit, késôbb éhes leszel!" "Nem baj."


Erre milyen nevelést javasolsz?

"Márpedig ideülsz és addig nem állsz fel amíg meg nem eszed amíg a tányérodon van...!!!(vérben forgó szemekkel)"

Vagy:

"Rendben, akkor ha mindenki végzett, indulhatunk!" (felvállalva, hogy te vagy a szaranya, aki reggeli nélkül küldi a gyereket óvodába, aki neadjisten összeesik majd a nyári melegben mikor kint szaladgálnak az udvaron.)

A fenti kettô számomra nem szimpatikus, de egyéb javaslatokra nyitott vagyok.

2020. aug. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!