Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szinte biztos, hogy hülye...

Szinte biztos, hogy hülye kérdés, de ami allergizál, azt nem pont, hogy előbb kéne bevezetni, hogy megszokja picinek a baba? :/ Miért akkor alakul ki allergia, ha túl korán kap?

Figyelt kérdés

okt. 4. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem hülye kérdés, ez még mindig sok vizsgálat tárgya. A gluténnal pont ment a huzavona pár éve, hogy jajj, nem szabad korán bevezetni mert jön a gluténérzékenység és/vagy -allergia, aztán pont a késői bevezetés rontotta a toleranciát... De pl. tengeriherkentyűvel nem küldenék meg egy héthónapost.
okt. 4. 16:39
 2/7 A kérdező kommentje:
Életemben nem ettem tengeri bigyókat, az alap ételekre gondoltam, pl tej? Vagy az eper, ami elvileg az apró magvak miatt allergizál, meg ilyenek. Van az a táblázat, hogy mikortól mi mehet, az oké, hogy pl olajos magvak, vagy ami fulladásveszélyes, azt később, de alap ételek?
okt. 4. 16:44
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem alap ételeket ehet, az enyém 1 évesen evett mindent, csak epret, mogyorót nem.
okt. 4. 16:50
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Vita tárgya, de én abból indulok ki, hogy ha egy csecsemő/kisgyerek tüneteket produkál, akkor eliminációs diétát írnak elő neki, majd miután az allergént "kipihente" a szervezete, megpróbálják visszaterhelni, hogy addigra bírja-e. Ez a mai gasztrós gyakorlat. Én ebből azt szűröm le, hogy jobb későn. Hisz agt, hogy "ki is nőheti" arra alapozzák, hogy az allergéntől mentesen erősödik a szervezete.

Egyébként lányomnak 1 évesen vezettem be a tejet/tejszínt. Meghajtotta étel részeként is. Vártunk vele egy évet és akkor már semmi baja nem volt.

okt. 4. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem tudja, szinte évről évre változnak az ajánlások.
okt. 5. 01:46
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Izraelben gyakorlatilag nem létezik mogyóallergia. Izrael a viág első mogyorótermelő országa, a gyerekek gyakorlatilag nulla napos koruktól eszik. Ez elég meggyőző ugye?
okt. 12. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os válasza nem vicc, ez ütött már nagyon rég szöget az amerikaiak fejébe is, hogy az izraeli zsidó gyerek között miért kb. nem létező dolog a mogyoróallergia, míg az amerikaiaknál csak egyre több van. Ebből is indultak azok a vizsgálatok, amik segítségével rájötte, hogy nem jó, ha későn vezetik be az allergéneket, mert csak nő az allergia esélye.
ma 14:06

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!