Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szinte biztos, hogy hülye...

Szinte biztos, hogy hülye kérdés, de ami allergizál, azt nem pont, hogy előbb kéne bevezetni, hogy megszokja picinek a baba? :/ Miért akkor alakul ki allergia, ha túl korán kap?

Figyelt kérdés

2020. okt. 4. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem hülye kérdés, ez még mindig sok vizsgálat tárgya. A gluténnal pont ment a huzavona pár éve, hogy jajj, nem szabad korán bevezetni mert jön a gluténérzékenység és/vagy -allergia, aztán pont a késői bevezetés rontotta a toleranciát... De pl. tengeriherkentyűvel nem küldenék meg egy héthónapost.
2020. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Életemben nem ettem tengeri bigyókat, az alap ételekre gondoltam, pl tej? Vagy az eper, ami elvileg az apró magvak miatt allergizál, meg ilyenek. Van az a táblázat, hogy mikortól mi mehet, az oké, hogy pl olajos magvak, vagy ami fulladásveszélyes, azt később, de alap ételek?
2020. okt. 4. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem alap ételeket ehet, az enyém 1 évesen evett mindent, csak epret, mogyorót nem.
2020. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Vita tárgya, de én abból indulok ki, hogy ha egy csecsemő/kisgyerek tüneteket produkál, akkor eliminációs diétát írnak elő neki, majd miután az allergént "kipihente" a szervezete, megpróbálják visszaterhelni, hogy addigra bírja-e. Ez a mai gasztrós gyakorlat. Én ebből azt szűröm le, hogy jobb későn. Hisz agt, hogy "ki is nőheti" arra alapozzák, hogy az allergéntől mentesen erősödik a szervezete.

Egyébként lányomnak 1 évesen vezettem be a tejet/tejszínt. Meghajtotta étel részeként is. Vártunk vele egy évet és akkor már semmi baja nem volt.

2020. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt senki nem tudja, szinte évről évre változnak az ajánlások.
2020. okt. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Izraelben gyakorlatilag nem létezik mogyóallergia. Izrael a viág első mogyorótermelő országa, a gyerekek gyakorlatilag nulla napos koruktól eszik. Ez elég meggyőző ugye?
2020. okt. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os válasza nem vicc, ez ütött már nagyon rég szöget az amerikaiak fejébe is, hogy az izraeli zsidó gyerek között miért kb. nem létező dolog a mogyoróallergia, míg az amerikaiaknál csak egyre több van. Ebből is indultak azok a vizsgálatok, amik segítségével rájötte, hogy nem jó, ha későn vezetik be az allergéneket, mert csak nő az allergia esélye.
2020. okt. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7, ja ez ütött szöget, ezért vizsgálták és arra jutottak, hogy a korai bevezetéssel se csökkent.
2020. okt. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De, pont hogy arra jutottak, hogy az allergének bevezetését nem kell halasztani, sőt! Nem csak mogyoró esetén. Úgy kb két éve ez az ajánlás nálunk is, hogy nincs táblázat 6 hó után minden mehet kivéve méz, füstölt húsfélék a botulizmus miatt, de ugye mi eleve jó tíz évvel kullogunk a fejlett világ eü-je mögött, és az meg megint más kérdés hogy a védőnő meg a gyerekorvos mikor szokik le arról, hogy az így szoktuk helyett azt adja át, ami a valódi ajánlás. 2009-ben kiment már nekik a központi tudományos eredményeken alapuló irányelv a szoptatásról is, ennek már 11 éve, de a mai napig hihetetlen baromságokat beszélnek és zavarják össze az anyákat. Mert végig ülik a kötelezőt elolvassák(?) a szakmai anyagokat, de innentől senkit se érdekel mit csinálnak. Nekem lecserélt gyerekorvos olyat is tolt hogy elmondott valamit majd hozzátette ez az ajánlás de ez hülyeség magának se lett semmi baja... érted semmibe veszi több évtizedes több milliós eset számok tanulságait, hosszú után követésre alapozó tudományos eredményeket, mert ő már 20 éve így szokta. Ha az ilyenekre hallgatnánk akkor a mai napig se mosnának kezet boncolás után meg eret vágnának minden bajra.
2020. okt. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!