Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Már 20 hónapos a kisfiam és...

Nikica3 kérdése:

Már 20 hónapos a kisfiam és még mindig pürésítem neki az ételt! Miért utasítja el azt az ételt amit rágni kell?

Figyelt kérdés
2020. okt. 15. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Van rágófoga?
2020. okt. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pár hete bújt ki neki a rágó foga!

A banánt meg a tejszeletet rendesen harapja/rágja, régebben a kenyeret, kiflit és babapiskótát is rágcsálta, mostanában viszont csak szét szórja

2020. okt. 15. 08:15
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Hát akkor azért nem kéri mert nincs mivrl elrágnia :) Majd ha kibújtak a rágófogai, akkor lesz mivel megőrölnie a falatokat. Adj neki addigos puha kézbevaló kaját, banánt, kekszet, hogy szokja a harapást, de mégis össze tudja fog nélkül dolgozni.
2020. okt. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen darabos étellel próbálkoztál?


A lányom, úgy szokott hozzá, hogy vettem neki hosszú sózatlan extrudált kukoricarudat kezdetben.

Mert azzal, úgy gondoltam, nagy baj nem lehet, hisz idővel úgy is "elolvad" a szájában.


Ezzel, ráérzett a harapásra. Majd jött a kiflivég, a házi babakeksz, sajtkockák, uborkarudacskák, réparudacskák, almarudacskák, kicsit megpárolva.


Időközben, meg a püréit is egyre darabosabban hagytam.


Majd reggelire, már vagy tízóraira/ucsonnára falatkákban kapta az ennivalót és tetszett neki, hogy a maga tetszése szerint csipegetheti fel.

2020. okt. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rizs, tarhonya meg a főzelékbe csipegettem neki kenyeret! Próbáltam a kezébe adni pár ételt répát, almát banánt, de elutasítja! Egyedül a banán az amit a kezemből elfogad
2020. okt. 15. 08:29
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Szoktatás kérdése. Ne puresits, ha éhes lesz megeszi a rendes etelt. Nem lesz baja, ha néhány étkezés kimarad.
2020. okt. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

A következő gyereknél, én tuti nem purezek. Kínszenvedés volt darabosra szoktatni. Villával tört dolgokkal fogok eleve kezdeni. Ez mondjuk már neked nem segít...

Előttem viszont jó ötleteket adtak, én is így csináltam. Először kukorica kukit, banánt, párolt almát, sutotokot adtam. És csak 18 honaposan fogadta el a darabos ételeket, mikor már volt rágó foga. Utána viszont a pureket nem ette, sőt a fozelekeket se.

2020. okt. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Jaj az butaság ,hogy azért mert nincs rágófoga. En is azt mondom, ne pürésíts. Ha éhes lesz,megeszi hidd el. Ezzel igazából te késlelteted a megtanulását
2020. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Azért nem eszi, mert a pürét szokta meg...

Fiam 4hosan kezdte a hozzátáplálást, sosem püré állagú kaját kapott. Villával törtem, vagy reszelővel kisebb darabokra. 5hosan egy kiflit a kezébe nyomtam, elcsócsálta simán. 1x kaptunk ismerőstől üveges püré kaját, na attol szabályosan ökölődött.

Most 18hós, elég stramm gyerek, kanállal villával eszik, ugyan abban az állagban mint mi.

11hósan fog nélkül a mamánál a rántotthúst is úgy elrágta csak lestem.



Ellenben ottvan "barátnőm" lánya. Ő most 2és fél éves. Az anyja nem egy türelmes ember, a takarítással is hadilábon áll. Ő alapból úgy szoktatta a gyereket, hogy nem kanállal etette, hanem mindent pürésített, bele a cumisüvegbe és ennyi. Most mondom 2és fél éves a lány, a mai napig csak így hajlandó enni. Ezt szokta meg. (De a huslevestől elkezdve a pörköltön át mindent megeszik, extrán leturmixolva, üvegből)

Az anyja meg nem csinál ellene semmit, mert ha a lány nem igy kapja már sír, és inkább adja neki továbbra is ebben a formában.


Ha éhes lesz, a darabosat is meg fogja enni....

2020. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!