Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 20 hónapos gyerekem nem akar...

20 hónapos gyerekem nem akar semmilyen gyümölcsöt megenni. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Igazából írhattam volna azt is, hogy semmilyen gyümölcsöt és zöldséget nem eszik meg.

De a zöldségeket a levesekben legalább elfogadja.

Viszont a gyümölcsökkel óriási bajban vagyok. Olyan 15-16 hónapos korában lett extrém válogatós. Nem eszi meg pl. a rakott ételeket sem, de a tésztás ételeket sem. De ez nem is zavar annyira, mert tudok neki többfélét készíteni amit megeszik. Viszont az hogy szinte semmilyen gyümölcsöt nem fogad el, az nagyon bánt. Pedig hozzátáplálásnál imádta. És utána is, de később valamiért teljesen elromlott a dolog. :(

Sosem adtam fel a próbálkozást, de sajnos konkrétan ott tartunk, hogy hónapok óta csak a banánt eszi meg, azt is csak néha napján. Egyébként ezekkel a tubusos gyümölcspürékkel pótolom neki, mert azt legalább megeszi, csak hát az meg tele van cukorral és nem hiszem hogy nagyon sok köze van a valódi gyümihez.

Mar rengeteg mindent kipróbáltam. Kicsi falatokra vágni, egyben odaadni, kanállal, villával adni, beledarabolni olyasmibe amit szivesen megeszik (pl joghurtba, stb) de semmi. Csak a püré. Pedig tud rágni ezer éve, nem ez a gond. Meg sem akarja kóstolni. Ahogy leharapja (már ha nagy ritkán rá tudom venni) és megerzi az ízét, köpi is ki. Most pl napok óta már a banánt se nagyon hajlandó elfogadni.

Nagyon szomorú vagyok miatta :( pedig egy nagyon okos, aranyos és jól fejlődő kisfiam van, akinek már 40-50 szó (vagy kezdemény) van a birtokában.

Mit tehetnék? Segitsetek...

(Már az is megnyugtató lenne ha valaki olyan írta akinek volt ilyen gondja..🙏)

Sok helyen olvastam hogy létezik ilyen evészavar..nagyon nem szeretném ha ez az lenne :(



2020. okt. 21. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Az én kislányom is bepróbálkozott annak idején. Elé raktam az ételt és úgy voltam vele, hogy ha eszik, akkor eszik, ha nem, akkor éhes marad. Azért álljon már meg a menet, hogy rengeteg ember éhezik a világban, neki meg már nem jó a zöldség, hús, stb.
2020. okt. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Az én fiam 15 hónaposan csinálta ugyanezt. Igazán akkor lepődtem meg, hogy ezután sokkal nyugodtabb lett és éjszaka se kelt fel. De ő születése óta hasfájós volt és elképzelésem se volt, hogy ez fruktóz felszívódási zavar lesz. Ezután volt diagnózis is rá. 3 éves korától egyre több gyümölcsöt ehet büntetlenül és imádja a gyümölcsöt már így, hogy tiltólistás volt egy darabig.

Zöldségekkel amúgy csak néhánnyal volt baj, azt végig evett valamennyit.


Szóval ebből azt akartam kihozni, hogy

1: nem véletlenül utasította el

2: mivel nem kapott egy ideig, neki a gyümölcs a mindene lett, mikor egy idő után újra kaphatott de egy jó ideig még nem ehetett korlátlanul és főleg nem mindet. Most már eheti és pótolja is a kimaradt időt.


Egy ideig ne adj neki. Elég 1 hetet kihagyni. Ennyi ideig semmi baja sem lesz, ha nem kap gyümölcsöt. Semmiképp ne erőltesd, időnként kínáld meg vele.

2020. okt. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Próbáld meg úgy elé tenni az ételt, hogy a gyümölcs és zöldség darabkákból valamilyen figurát raksz ki.


Ne fitoktasd előtte, hogy "ez banán", "ez alma", stb, hanem mindent darabolj össze, és képzeleted szerint rakj ki neki pl. egy bohócot, kutyát, macskát, ami eszedbe jut, akár a neten is rengeteg ötletet találhatsz.


Készíts külön-külön figurát zöldségekből és gyümölcsökből,én nem keverném a kettőt.


Szerintem játékosan többet érsz el. 😊

2020. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém egész 2.5 éves koráig mindent megevett.Szó szerint.Hús,zöldség,gyümölcs bármi.Pillanatnyilag meg csak a húst, meg nyersen pár zöldsét+ a banánt és almát.Hiába hiszik sokan azt, hogy ez nevelés kérdése, mert nem ezen múlik.HA olyan korszakában van, akkor fejre is állhatsz valószínűleg akkor se hatod meg semmivel.Ezt így fél év után én már látom:D
2020. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém szinte semmit nem eszik, 3 éves múlt, a pürék nagy részében nincsen hozzáadott cukor, vegyél olyat, én örülök ha a tasakosat megeszi.
2020. okt. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Hagyj ki egy két hetet, ne kínáld gyümölccsel. Az enyém a pureket nem ette, oklendezett tőle mindig is, most is utálja 12 évesen a suliban kapott zacskós gyümölcspuret. Viszont ő sem evett egy évig semmit, banánt sem. De egyszer csak magától... Gyümölcssalata volt az asztalon és kert. Azóta eszi rendesen.
2020. okt. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha nem eszi meg. A testvérem 3 gyereke is csak a zöldségeket és a savanyúságokat eszik meg. A savanyú káposztát kétpofára tömik!

És akkor mi van? Nem kötelező gyümölcsöt enni még mindig. Nyugi.

2020. okt. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!