Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 éves babát hogy tanítsak...

1 éves babát hogy tanítsak meg darabosat enni?

Figyelt kérdés
A darabos purektol oklendezik és félre nyel. Ha a kezébe adok valamit akkor túl nagyot harap vagy az egészet a szájába nyomja. Ha kis falatokat rakok elé, akkor azt egyben nyeli le nem? Tehát azzal se tanul rágni. Tapasztalt anyukák, tanácsokat szeretnék kérni!

2020. nov. 25. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Én is para voltam, de a DM-ben vettem bulátát, az elolvad a szájban, azzal megtanulta.
2020. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pufival is megtanulja.
2020. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Az az egyetlen amivel boldogul. Bár néha azt is betomi és ki kell halászni
2020. nov. 25. 18:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj emiatt. Valószínűleg még nem elég érett rá. Vannak későn érő típusú gyerekek az evésben is.Nekem a lányom 18 hónaposan kezdett el rágni. Széjjel idegeskedtem magam rajta, hogy miért nem rág,voltunk vele neurológián, gasztrón,de nem volt semmi gond. Egyik nap még öklendezett másnap már rágott ügyesen, azóta 20 hónapos és semmi gond nincs a rágással. Én konkrétan megőszültem az idegességtől(de tényleg rengeteg ősz hajszálam lett),ma már csak rossz emlék. Ráér még ezzel. Próbálgasd azért,de ne nem kell erőltetni.
2020. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is így volt. Még bulátát se tudott enni, az is a torkán tapadt, mert nem várta meg, hogy elolvadjon, egyből nyelte. Valahogy 13 hónaposan kezdtem észrevenni, hogy mozog az állkapcsa evés közben és a szájában tartja már az ételt, ízleli. Nagyon megörültem.

Amíg nem rágott rendesen és csak nyelt mint a kacsa, addig főleg leves zöldségekkel próbálkoztunk, banánnal, tésztával, puhább dolgokkal. Én nem rizikóztam, csak is kis darabokat kapott, amik nem tudják megfullasztani és valahogy megoldódott a végére.

(Aki azt mondja, hogy a pufi is olvadós és lehet vele próbálkozni: hát nálunk az is úgy a torkán ragadt, hogy nem tudtam kiütögetni belőle (természetesen úgy, ahogy elsősegélyen tanítják), ő nem tudta kiöklendezni és egészen mélyre kellett lenyúlnom a torkába, hogy kivegyem és vissza jöjjön a színe a gyereknek....)

2020. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Majd megtanulja, egyszer csak ráérez.
2020. nov. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!