Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Vannak itt olyan Anyukák...

Vannak itt olyan Anyukák akiknek szintén keveset eszik a babájuk? Mit lehet ilyenkor csinálni, hogy nagyobb legyen az étvágya? Nem lesz baj ha keveset eszik?

Figyelt kérdés
17 hónapos a kislányom és szerintem nagyon keveset eszik. Nem válogatós mert mindent szeret megkóstolni csak egyszerre keveseket eszik , szinte csak csipeget. Reggelire iszik egy kis kakaót, a dm-eset ami babáknak való, aztán velem eszik egy kis joghurtot vagy valamilyen gyümölcsöt. Néha később még eszik egy dm-es gyümölcs szeletet de mostanában már azt sem. Ebéd az ami borzasztó. Pár kanállal csak. Uzsonnára szintén kicsi gyümölcs vagy joghurt. Vacsi az már jobb mert van , hogy megeszik egy egész virslit nekem ez már jónak számít vagy ha egy fél üveg babakaját megeszik annak is örülök. Másnak is van így a babája? Kisebb az átlagnál , 8,5 kg kb de fejlődik szépen meg ki is vizsgáltattuk semmi baja csak aggaszt, hogy ilyen kicsiket eszik .

2020. dec. 30. 10:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
19%

Miért üveges babakaja? Miért joghurt? A virsli az egyetlen “normális” kaja, amit írtál. Nem adsz neki kenyeret, kalácsot? Főtt ételt? Ő már mindent megehet, kell is neki a változatosság!


A méret nem gond, nekem a rengeteget evő és a válogatós gyerekeim is ekkorák voltak kb ennyi idősen, alacsonyak vagyunk mindketten mi is, genetika miatt kicsik. 😊

2020. dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
17%
Másfél éves miért üveges babaételt eszik?Azok olyan natúr ízűek már neki...Ő már mindent ehet!!!
2020. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Dehogynem adok, kap zsömlét , kenyeret , kalácsot van , hogy megeszi de abból is csak kicsiket aztán meg eldobja. Azt szereti enni amit mi is akkor mindig odajön de csak pár kanál főtt étel pl levesekből a répát imádja megenni. Főztem is neki külön is de nem mindent evett meg . Miénkből is eszik persze de csak pár kanál. Eszik ő végtére mindent , rántottát is csinálok neki csak a bajom az , hogy pár kanál. Babakajából meg van pár kedvenc és az akkor jön képbe mikor mást nem nagyon akar de ezekből is fél üveg. Néha egy de az ritka.
2020. dec. 30. 11:10
 4/34 anonim ***** válasza:
36%

Csodálkozol, hogy nem eszik főételt, amikor édessel eltelíted?

Kakaó, joghurt, aszalvány mind durva szénhidrátsokk és semmi szüksége rá.

Lehet édességet adni (ezek azok), de ne csodálkozz, hogy másból nem eszik mennyiséget.

Egyébként nem elvárható, hogy ennél többet egyen (ilyen összetétellel). Ez nem kevés, csak szar.

Amúgy meg MINDIG a magasságához mérd a súlyát.

8,5 kevésnek tűnik egy majdnem 1,5 évesnek, de egyáltalán nem kevés, ha max. 80 centi hozzá.

2020. dec. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Nem írtam le részletesen a kérdésben de az a lényeg, hogy változatosan eszik , azt eszi amit mi csak pár kanállal jóformán. Babakaja az olyan mentőöv amikor nem hajlandó normálisat enni. Nagyon picit megsózom neki azt is. De persze nem ez az első, hogy ezt adom neki .
2020. dec. 30. 11:14
 6/34 A kérdező kommentje:
4-es. Natúr joghurtot eszik. Meg a babáknak való kakaót. Reggelre örülök ha ezeket megeszi. A súlya kevés , ezért voltunk kivizsgáláson. De semmit nem találtak. Nem eszik szarul most mindent nem tudok leírni de normális kaját kap csak keveset eszik belőle. Levesek főzelékek, tojás, tényleg mindent. Joghurt is csak akkor jön ha nem eszi a kenyeret rántottát más normálisat vagy gyümölcsöt.
2020. dec. 30. 11:19
 7/34 anonim ***** válasza:
34%

Nincs babáknak való kakaó. Csak marketing. A Nestlé is cukrozott szar.

Hány centi?

Egyébként annyit kell ennie alkalanként, mint az ő saját ökle. Annyi a norma.

Nem felnőtt adagokat várunk el egy 1,5 évestől attól függetlenül, hogy van olyan 1,5 éves aki rengeteget tud enni.

Írd be a keresőbe, hogy toddler portion size. Meg fogsz lepődni.

2020. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
57%
14 hòs, csak pàr falatot eszik mindenből. Azt veszem èszre, hogy nem tud egy helyben lenni, ha rohanok utàna kajàval akkor pàr falattal többet eszik. Itt sajt, joghurt, tojàs, krumpli, hal, pàr gyümi amit szeret. Mondjuk neki nem kevès a sùlya, de idegörlő, hogy bàrmit kèszìtek nem eszi.
2020. dec. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló. Tudom persze de a nestlétől jobb ez azért. Tejet se issza már meg. Komolyan ez a normál adag? Nekem ezt senki sem mondta! Védőnő nem igazán járt vírus előtt sem szóval azért vagyok itt. Viszont akkor az ökölnyi adagját azt azért megeszi. Persze nem felnőtt adagot várok én tőle csak olyan kevésnek tűnt de akkor most megnyugodtam mert annyit megeszik amennyit írtál:) nincs még 80 cm. Most 80-as ruhát hord. Pár hónapja voltunk dokinál akkor volt 71 cm. Februárban kell menni. Mi sem vagyunk magasak .
2020. dec. 30. 11:32
 10/34 A kérdező kommentje:
8-as. Nálunk is ez van , hogy eszik kicsit utána megy a dolgára úgy megyek utána. Igen a hal , az is megy. Mindent kap az a lényeg. Elég idegőrlő nekem is de ha ez az ökölnyi tényleg a normál akkor ez megvan. Remélem jobb lesz . Kitartás neked is :)
2020. dec. 30. 11:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!