Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónaposan nem akar enni?Mit...

9 hónaposan nem akar enni?Mit adtok/főztök a babátoknak?

Figyelt kérdés
Anyatejes babám nem nagyon akar elfogadni a gyümölcsökön kívül semmit.Próbálom neki minden féle képen a krumplit,répát,brokkolit(ezt rám köpi),sóskát(ettől megborzong),májat...a húslevesből néha bele tudok diktálni kicsit.Bébiételekből is 1-2 fajtát fogad el ami gyümölcs és hús keveréke(5 hónapos kortól)Ti hogyan csináljátok?
2021. febr. 22. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rakj le elé kis falatkákat puhára főzve, az én lányom is így kapott rá az ételre. Ne aggódj, az ínyével eltudja nyammogni és fejleszti a finom motorikus mozgást is ahogy csipeget. Mi most vegyesen pürézünk és darabkázunk. 7,5 hónaposan kezdtük a darbkákat adni neki
2021. febr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ma ezt is próbáltam,összeszorítja a száját:((
2021. febr. 22. 15:12
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

De nem neked kell beletenned a szájába, hanem neki. Ez a lényege. Tedd egy kistányérra a falatkákat és tedd valahová, ahol ő is eléri játék közben. Mintegy véletlenül te is vegyél időnként egy-egy darabot belőle, edd meg, de ne nyaggasd vele.

De akár játszattok is vele (lehet építkezni belőle meg formákat kirakni, ha rossz helyre raktatok egy darabot, akkor megenni és ezen nagyonkat nevetni), ha jól érzem, eddig erőltetve is próbáltad etetni, meg kellene tanulnia először, hogy az étel/kanál nem mumus.

Vagy ha tolod babakocsiban, a babakocsi karfájára lehet tenni egy kis tál bármit vagy egy darab kiflit, remélhetően a kíváncsiság győz, és elkezdi nézegetni, megfogni, onnan már csak egy lépés, hogy a szájába is vegyen belőle.

A krumplit lehet gyümölcsökkel is kombinálni, az őszibarack általában bejön nekik, a paradicsom szintén.

2021. febr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Az enyém ekkor már azt ette amit mi, próbálkozz a saját főztöddel, ne a bébiételekkel.
2021. febr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A kezébe veszi a darabot és szétnyomja,elkeni valahová:)Lehet,hogy tényleg erőltetem...

Kiflit?Nem fuldoklik tőle?Félek ezektől...

2021. febr. 22. 16:22
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
9 hónaposan? Dehogy fuldoklik, elnyammog rajta, csak hagyd kibontakozni!
2021. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a sült sütőtök és az édeskrumpli (batáta) a favorit. 8hónapos a kisfiam. Nekem is az elején összezárja a száját sokszor, de aztán addig kínálgatom, h.csak kerül egy kis falat a szájába, megízleli és onnantól tátja a száját, eszi rendesen.
2021. febr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
En is kèzbe adhatò puha falatkàkat adtam a babàmnak. Viszont ha a gyümölcsöket megeszi a gyereked, akkor nem aggòdnàm tùl a dolgod. Kìnàlod, aztàn vagy megeszi az ùj ìzt vagy a szokasos gyümölcsöt.
2021. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rágörcsölsz. Nem bántásból írom, én is így voltam.

Az hogy öklendezik egyébként nem baj, a fulldoklas más történet,de nem kell félni tőle, okosabbak a babák,mint gondolnád. (Olvass utána a blw módszernek, még ha nem is akarod használni,hasznos)

Szóval 7 hónapos volt amikor éreztem hogy nagyon görcsös vagyok,ő meg csak azért se eszik. Így inkább letettem elé a falatokat. Nem baj, ha szét nyomja, sőt! Ismerkedik a textúrákkal, ez fontos!

Én elengedtem az étkezés kivaltasokat is, egyen annyit amennyit gondol. Most úgy néz ki a napi rend kb 8honapos korától, hogy reggel ébredés után tej, délelőtti alvás előtt tejpép gyümivel, gyümölcs falatkák is, nem csak püré, esetleg pirítós csíkok. Eszik amennyit ker, aztán alszik. Ebéd főzelék, kenyér katonák, avokádó, sajt,uborka, paradicsom, banán, málna, most rákapott a szederre,barackra, 2-3 féle falatka( nem az egész repertoár 😉). Délutáni alvás előtt tej, este vacsi velünk, legtöbbször a déli főzelék és a mi vacsinkbol darabkák. Aztán alvás előtt megint tej.

Nem kap a szilárd után tejet, mert ő például azért sem strapálta magát az evéssel mert tudta hogy úgyis kap tejet. Nem éhezik, mert éjjel nem ébred enni,így azt gondolom elég neki.

Illetve amikor szilárdat eszik én is eszem vele valamit, este pedig együtt ülünk az asztalnál a férjemmel, ez is motiváció neki, mellesleg nagyon figyeli,hogy hogy rágunk,harapunk, ez is nagyon hasznos.

Nem azt mondom,hogy amit mi csinálunk bejön mindenkinek és én találtam fel a spanyol viaszt, csak azért írtam le, hogy hátha találsz benne ötletet ami nálatok is beválik ( a napi rendet pl én is lestem más anyukától 😉)

2021. febr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom,köszönöm!Mindenkinek köszönöm:)!!!
2021. febr. 22. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!