Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van aki a hozzátáplálásnál...

Van aki a hozzátáplálásnál egyből pohárból kezdte itatni az addig csak szoptatott 6 hónapos babáját? Mennyi idő alatt tanult meg inni belőle?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 15. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Én csőrös pohárból itattam, ha erre gondoltál. Arra 2-3 hét alatt ráérzett és már normális mennyiségű vizet tudott inni belőle.
2021. ápr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Feles pohárból kapott, nem emlékszem már
2021. ápr. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sima poharbol kezdtem itatni, amibol en is iszom. Mar elejen kortyolt egy kettot, egy ket het alatt total belejott, csodalkozik mindenki, hogy csinaltam. Pedig en csak lusta voltam boltba menni mindenfele csoros poharakert :D
2021. ápr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Sima pohárból adtam neki én is, nagyon ügyesen ivott. Lassan kétéves, és szinte soha nem önti le magat. Ja és nem zavart bele a cumisüveg meg a csőrös pohár a szoptatásba.
2021. ápr. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Én próbáltam de nekem csak egy eves kora után tudott egyedül pancsolas nélkül inni belőle.

Szóval addig cumisüveget kapott aztán vettem csopogesmentes csőrös poharat.

2021. ápr. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb 2 hét alatt megtanulták mindhárman, 1 éves koruk környékén már maguknak fogták egyedül a poharat. 😊
2021. ápr. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Első gyereknél tanuló poharaztunk. Mindenféle varázsitatók, Munchkin 360..mindegyikből kivarázsolta a vizet a padlóra, de nem tanult meg hamar normálisan inni. Még 3 évesen is félve kapott normál poharat, mert 10-ből 9-szer leitta magát.

Gondoltam a második gyereknél megpróbálom másként. Üveg kávéspohárból kapott a hozzátáplálásnál, szépen kortyolt. Saját kezébe műanyag poharat adtam (normális nyitott poharat), 8 hónaposan már szépen próbálkozott, 1 évesen már egy csepp se ment ki. 15 hónaposan már önállóan levette az asztalról ivott, visszarakta kiborítás nélkül (azaz lerakásnál se borult ki).

2021. ápr. 16. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

360 fokos pohárral kezdtük, 1 hónap alatt megtanulta önállóan használni. A szoptatásba egyáltalán nem zavart be, a csőröstől én tartottam, így azt nem próbáltam.

13 hónaposan adtam a kezébe rendes poharat, 2 nap alatt megtanult belőle egyedül inni úgy hogy nem önti le magát.

2021. ápr. 16. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Felespohárból kapja, önállóan megfogja és tartja a kis szájához. Nyilván még nem tökéletes, sokszor a nyakába borítja, de azt már inkább csak akkor, miután nem inni akar, hanem a poharat rágcsálni (tetszik neki, ahogy kocog a foga rajta). Napközben az egyszerűség kedvéért mindig próbálom cumisüvegből kínálni két szoptatás között (nagyon szeretném már ritkítani a szopikat), de a cumiból nem tud inni, csak rágcsálja, és esetleg ha véletlenül lemegy két csepp, akkor meglepődik :D Pedig jó lenne, ha megtanulna, séta közben is praktikus lenne abból kapnia vizet. 8,5 hónapos.
2021. ápr. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindenkinek ment a zöld, nagyon jó olvasgatni, hogy ilyen ügyesen iszik a babátok.

Cumisüveget soha nem használtunk,így pár hete a csőrössel kezdtün, de nem nagyon akart eddig összejönni. Kipróbáljuk a sima poharat, hátha azzal könnyebb lesz.

2021. ápr. 16. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!