Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen idős kortól várható...

Milyen idős kortól várható el, hogy egy étkezés ki legyen váltva?

Figyelt kérdés
Nemsokára 7 hónapos lesz a gyerek. Már 4 hónapos kora óta eszik pürét. Zöldséget, gyümölcsöt, húst egyaránt. Egyébként tápszeres. Egy fb csoportban, ahol tag vagyok, már többször olvastam, hogy pl az 5 hónapos babának már 2 étkezést kiváltottak. Más oldalon meg azt, hogy nem cél 1 éves korig étkezést kiváltani, mert bőven elég ha csak kóstol.

2021. máj. 28. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Nem lehet egy hatàrvonalat meghùzni. Idelàisan egy évesen mèg az anyatej vagy a tàpszer a fő tàplàlèk. Nem hasznos ilyesmiből versenyt csinàlni, 6-8 hònaposan ètkezést kivàltani túl korai.

6 hònapos kor alatt meg a hozzàtàplàlàst elkezdeni túl korai volt.

2021. máj. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk csak úgy alakult.

7 hónaposan kiváltottuk az elsőt, 8 hónaposan a másodikat, 9 hónaposan a harmadikat, azóta egxet sem.

2021. máj. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden baba más, más ütemben lehet vele haladni. Az én kislányom lassan 9 hónapos, mi is 4 hónaposan kezdtük a hozzátâplálást. Tízórait és uzsonnát kiváltottuk, az ebéd félig baba étel félig tápszer, reggeli, vacsora tápszer. Kb. 7 hónapos korára váltottuk ki a két étkezést.
2021. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Mentek a zöld kezek.

#1 nagyon sok (főleg tápszeres) babánál 4 hónaposan védőnői és gyerekorvosi javaslatra kezdik a hozzátáplálást. Olyanról is van tudomásom akinek 3.5 hósan kellett kezdeni. Szóval én nem gondolom, hogy korai lett volna.

2021. máj. 28. 12:09
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Az én lányom 2 éves koráig szopott igény szerint. Mivel sokáig szopott ebéd után is, akkor most mikor lett kiváltva az az étkezés? Meg se tudom határozni, de nem is kell.


Nem volt válogatós, jól evett, akkor meg mit idegeskedjek? :) XD

2021. máj. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon gyorsan haladtak, úgy kellett visszafogni őket, hogy szopizzanak még. 6 hónaposan kezdtük, 2 hét után már muszáj volt kiváltani a tízórait. 11-12 hónaposan álltak át teljesen normális kajára. Nem örültem neki, de amikor hiába tömtem a mellemet a szájukba, a kanalat meg alig lehetett elvenni tőlük, úgy voltam vele, nem kínzom őket. (Helyette magamat, mert tejem az volt rengeteg. 😄)
2021. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez annyira változó... ahany gyerek annyi válasz.

Fiammal 4hósan kezdtük a hozzátáplálást, 6hósan 2étkezés ki volt váltva. 9hósan a cici már csak az alváshoz kellett, 10hósan minden (szó szerint) be volt vezetve, 1évesen a szoptatast is abbahagytam.

Nekünk így volt jó.

Barátnőm fia 10hós. Most váltottak ki 1 étkezést..


Ez annyira gyerekfüggő, mennyire partner benne.

2021. máj. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Derjaderja ***** válasza:
73%

Félek, inkább a védőnő hozzá nem értése áll a 4 hónaposok hozzátáplalása hátterében. Ha az anyatejjel is van gond, tápszer javasolt nem HT 6 hónapos kor alatt. Csak kevés esetben indokolt a 4 hónap.

Ahogy írták amúgy, 12 hónaposan még 50% anyatej/tápszer javasolt.

A lányomnál én gyorsabban csinàltam, 6 hónapos kortól havi 1-et váltottunk ki, szeretett enni és nem kért utána cicit, de a reggeli, esti, éjjeli sokaig megmaradt, sőt most 2,5 évesen is este szopizik és teljesen rá van kattanva. Kicsit úgy érzem, a túl gyors elválasztás miatt van (meg persze testvérféltékenység).

2021. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
A who ajánlás a szerint 1 éves korig nem cél étkezés kiváltását, előbb kínáljunk anyatejet/tápszert, utána kóstoltassunk. Én ezt követtem, mert hosszan akartam szoptatni működött is mindkét gyereknél.
2021. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!