Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagyon el vagyok keseredve. A...

Nagyon el vagyok keseredve. A kislányom 13 hónapos és elég sovány,7550 gramm és 74 cm. Elég rossz evő, alig lehet bele imádkozni pár falatot, nagyon válogatós.Szerintetek, hogy vegyem rá, hogy egyen többet, hogy végre hízzon egy keveset?

Figyelt kérdés
.Védőnő szerint simán csak adjak hízlaló ételeket de ez valahogy nem működik, ha még meg kóstolni sem hajlandó.

#soványság #nemeszikagyerek
2021. jún. 26. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ha jò kedvű, ès az èrtelme, mozgàsa fejlődik, akkor nincs semmi baj. Az elhízàs kàros, a sovànysàg nem. Ha erőlteted, avval kàrt okozhatsz neki, nem mindenki ,,vasgyúró" típus.
2021. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Tanksapka21 válasza:
63%
Egyél vele együtt az segíthet.
2021. jún. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jó kedvű,rengeteget mozog, egyre több szót kimond, sok mindent meg ért, és épp járni tanul, úgyhogy jól fejlődik, csak rossz látni a bordáit és a gerincét olyan kis sovány. És olyan mintha levegőn élne.
2021. jún. 27. 00:21
 4/10 A kérdező kommentje:
2:mindig együtt eszünk de így sem akar enni
2021. jún. 27. 00:24
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Az enyémek még kisebbek voltak, teljesen egészségesek, csak a mi genetikánkat örökölték. Ha érzi, hogy görcsölsz a kaján, még ennyire sem fog enni, engedd el kicsit a dolgot.
2021. jún. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez a gyerek nem sovány!


Semmi baja! Miért hízlalnád?

2021. jún. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

A lányunk is ilyen volt (mondjuk nem sokat változott a helyzet 9 év alatt).

Amikor 1 év körüli volt, akkor úgy vettem észre, hogy csak akkor hízik (minimálisat), ha jó sok tápszert eszik. Szerencsére el is fogadta. Még 2-2,5 éves korában is kapta reggel-este, de ha keveset evett ebédre, akkor utána is megkínáltam. Persze mindig csak a szilárd étel után, hogy ne azok helyett egye, de meglepően sok tápszert bírt még meginni, miután már nem kért szilárd ételt. Így mindig hízott egy minimálisat. Még a tejpépekkel is próbálkozhatsz.

2021. jún. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha kiegyensùlyozott, jòl fejlődik akkor ne erőltesd, hosszùtàvon csak rosszabb lenne tőle. 1,5 èvesem is alig eszik, ezèrt kap junior italt, hogy legyen benne valami. Egèsz nap megy, jòkedvű :)
2021. jún. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat 😊
2021. jún. 27. 09:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Babakoromban édesanyám sírt, hogy egyek.:D Gyerekként rossz evő voltam, ovis koromban sovány voltam. A tipikus gebe. :)


Aztán suliban normális lett a súlyom, pedig ott is állandóan csaltam az evéssel és talán harmadikban kezdtem el rendesen megenni az ételt.


Egyszerűen nekem a kis adag elég volt, jól laktam. De ugyanúgy játszottam, mint a többiek, 4,5 körül volt a tanulmányi átlagom, tesin is tudtam mozogni, bár más kérdés, hogy kétbalkezes voltam és ritkán voltam beteg.


10 éves koromra már alkatra "érettebb" voltam, mint a többi gyerek, voltak melleim, a súlyom is rendben volt, már messze voltam a gebétől, de túlsúlyos se voltam.


Nem kell aggódni!

2021. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!