Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kinek mennyit eszik a babája...

Kinek mennyit eszik a babája egy nap 8-9 hónaposan?

Figyelt kérdés

Reggeli: szoptatás 220‐270 ml anyatej

Tízórai: kiváltott pépes étkezés: gyümölcs, tejpép 180‐200 g

Ebéd: kiváltott pépes étkezés: babafőzelék, dúsítva növényi olajjal (olívaolaj, napraforgóolaj, repceolaj, tökmagolaj) és csirkehússal. Egy teljes adag főzelék 180‐200 g. Az olaj mennyisége 1 kávéskanál/1 dl főzelék. Fontos, hogy ne hevítsd az olajat, hidegen keverd bele a frissen elkészült, meleg főzelékbe.

Húsként először csirkehúst adj a baba főzelékéhez, minél frissebb legyen és megbízható forrásból szerezd be! Hetente akár minden nap tehetsz a főzelékhez 30‐50 g csirkehúst. Ez a napi teljes mennyiség, ezt adhatod egyszerre vagy két alkalomra elosztva.


Nem csak hússal dúsíthatod a főzeléket, kaphat a baba csirkemájat hetente egy alkalommal, valamint heti 1‐2 alkalommal tehetsz főtt tojást is a főzelékbe. Ha májat vagy tojássárgáját teszel a zöldségpüréhez, nem kell bele húst tenned.


A kiváltott pépes étkezések után mindig kínáld meg kisbabád folyadékkal! Lehetőleg forralt vizet adj, néhány korty elegendő.


Uzsonna: kiváltott pépes étkezés (babafőzelék, dúsítva növényi olajjal (olívaolaj, napraforgóolaj, repceolaj, tökmagolaj) és csirkehússal/májjal/tojássárgájával 180‐200 g

Vacsora: szoptatás 220‐270 ml anyatej


Ez m3nnyire teljesül?



2021. aug. 31. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
8 hónapos a baba, nálunk nagyjából így néz ki a nap, van még plusz egy kisétkezésünk. Egyedül a mennyiség nem ennyi, ennél kevesebbet szokott megenni mind kanalasból, mind pedig tápszerből. És nem csak csirkét kap.
2021. aug. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kb ugyan ezt eszi az en kislanyom is. Reggeli tapszer, uzsonna tejpep/gyümölcs/görög joghurt es gyümölcs. Ebed fözelek. Delutan pedig ker meg 1 adag tapszert. Este fele eszik gyümölcsöt kekszel. Vacsora tapszer
2021. aug. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg valami. En sose mertem meg az adagjat nem tudom mennyit eszik. Amennyi jol esik kb :))

Tapszert tudom, hogy 210 milit iszik.

Husbol pedig kap csirket, marha hust es pulykat is. Vizet iszik, gyümökcs leveket egyenlöre nem adok neki, teat ritkan, csak ha nyügös.

2021. aug. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs én sosem méricskélek. Így pontos adagot nem tudok mondani.

Azt eszi amit mi és annyit amennyi jól esik. 🤷‍♀️

2021. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ennyire bonyolult lenne egy baba ellátása, akkor rég kihalt volna az emberiség :) sosem méricskéltem semmit sem, meg sem tudnám mondani, hogy mennyit eszik egy szoptatás alatt a babám. Hozzátáplálunk, ott attól függ mennyire laktató ételt kap, lehet hogy csak 100 ml-t eszik, lehet 200-at. Mindent érzésre lakok bele úgy, hogy finom legyen.
2021. szept. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!