Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hány hónapos kortól adhatok a...

Hány hónapos kortól adhatok a babámnak nyers ételeket? Pl.paradicsomot osszeturmixolva krumplival vagy vhogy másképp

Figyelt kérdés

Nyilván mag nélkül !

Most 8hós a babám. Adhatok neki?



2021. szept. 11. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyümölcsöket is nyersen adod első pillanattól, vagy nem?
2021. szept. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaz mi nem püréztünk, de 8 hónaposan simán evett egy csomó mindent nyersen. A magtól se féltettem (nem cseresznye magra gondolok, hanem a picire pl paradicsom).

Szerintem adj neki bátram bármit nyersen, nem kell véresen komolyan venni minden szabályt. Jó étvágyat!

2021. szept. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Bármikor adhatsz, a mag sem baj. Nyilván megmosod alaposan aztán kész. :)

A lányom fogzásra nagyon szerette 6 hónaposan rágcsálni a nyers hideg uborkát.

2021. szept. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Már simán adhatsz neki. Viszont a savas kémhatású zöldségekkel (pl. paradicsom) óvatosabban bánj először. A fiamnak például valószínűleg marja a gyomrát vagy a nyelőcsövét, mivel ha savasat eszik, akkor utána pár órával sírni kezd és van hogy egy fél napon keresztül nyöszörög. Erre szerencsére hamar rájöttünk, én is ugyanígy vagyok ezzel, emiatt a zöldségek egy részét nem is tudom megenni.
2021. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!