Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha eddig csak gyümölcsöt...

Ha eddig csak gyümölcsöt evett tízóraira (alma,banán,barack vegyesen) ès ha szeretnèk neki adni zöldséget adhatom olyan adagban először mint a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

Bèbiètelt eszik,legtöbb bèbiètelben több minden van,legalább 3dolog.A gyümölcsel kiváltottunk már egy ètkezèst de szeretnék zöldséget is adni neki,hozzáteszem eddig pár kanál után már nem akarta megenni ezèrt nem erőltettem.

Rèpát már evett almával,az bejön neki.

Szóval arra lennék kíváncsi ha adok neki zöldséges keverèket adhatom ugyan olyan adagban mint a gyümölcsöt?

Van krumpli-rèpa,zöldsèg keverèk mellehusival...ezeket szeretném ha megkóstolná.



2021. nov. 2. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? :)
2021. nov. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

A répa + alma persze, hogy bejön, mindkettő édes.

Én megpróbálnám, hogy 1 édes gyümölcs + 2 semlegesebb ízű zöldség (cukkini, paradicsom, stb.)


Miért ne adhatnák ugyanabban az adagban? Ha a tápanyagot nézzük, akkor zöldség = gyümölcs, csak cukor nélkül.


(Tudom, a paradicsom hivatalosan gyümölcs, még mielőtt valaki...)

2021. nov. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

5hónapos,kulcsszónak beraktam :)

Gondoltam hogy nehogy megterheljem a kis pociját egyből nagy adag zöldsèggel,mivel hogy több fèle zöldsèg is van benne,meg mellehusi is:) de akkor bátran fogom adni neki, köszönöm :)

2021. nov. 2. 12:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Én se vagyok egy nagy főzőzseni, sokszor adok üvegeset. Úgy szoktam új dolgokat bevezetni, hogy azt az alapanyagot, ami új (pl. brokkoli, répa, krumpli, borsó), és még nem evett, azt először elkészítem én, aztán ha látom a reakciót, utána adom kombináltan üvegesben. Pl. batáta, krumpli, répa, alma nagyon megfogják a lányom hasát, és ha mondjuk egy kombinált bébiételt adok, és szorulása lesz, felpuffad, fáj a hasa, totózhatok, melyik összetevő okozta. Ha ne adj' isten allergiás valamire, ugyanez a helyzet. Ezért javaslom, hogy az első alkalommal próbáld ki külön.
2021. nov. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megpróbálom külön adni akkor először mindent ès utánna már adom vegyesen :)
2021. nov. 2. 15:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Az előző kérdésedben korrekt válaszokat kaptál..
2021. nov. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden új fajta zöldséget érdemes pár napig bevezetni, tehát nem teljes adagot adni belőle, hisz nem tudod milyen reakciót vált ki belőle. Egész adaggal nem ajánlott bevezetni újat.
2021. nov. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Háromnaponta érdemes új kaját bevezetni, hogy ha allergiás reakció van, kiderüljön, mi okozta pontosan. De amint megvagytok, persze, nyugodtan add neki :)
2021. nov. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!