Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Folytassam a hozzátáplálást...

Folytassam a hozzátáplálást vagy csak kicsit később?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A ti babáitok hogy viselte, amikor elkezdtétek adogatni neki ezt-azt?

A fiam 5 és fél hónapos, másfél hete adtam neki alma levet, néhány kanálkával, következő nap lereszeltem(napokig így adtam), majd almapürét mert sehogy sem ízlett neki. Na, gondoltam nem szereti az almát. Adtam neki 3 napja sárgarépát, de az sem megy. Vajon várjak még?

Vagy próbáljam ki az őszibarackot?



2021. nov. 11. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Próbálkozz kitartóan, ha valami nem jön be, ne erőltesd, de később térj vissza rá, hátha akkor meg már ízlik.

El kell kezdeni a hozzátáplálást, szóval nem teheted meg hogy ha nem szereti az almát, adok neki répát, ha azt se, krumplit, ha azt se, akkor most 2 hónapig semmit.

Az édesebb ízeket szeretik, gála, jonagold alma, édesburgonya. De ne ess kétségbe, ha egy kanál fogy, szépen lassan haladjatok, nem lóverseny és ne idegeskedj. Nem cél azonnal kiváltani étkezést, tényleg úgy fogd fel hogy kóstoltatsz.

Az elején csak kóstolgat, ha nem eszik meg belőle szinte semmit, az sem gond, majd bele fog jönni.

Kitartást.

2021. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
A sütőtök édes (ha sikerül jót kifogni) Próbáld azt adni neki. Az almát is meg lehet sütni. Úgy nagyon finom. Én tökkel kezdtem. Pár napig csak tököt kapott. Aztán a sült almát adtam. Aztán a kettőt együtt. Egyébként meg lehet próbálni hidegen-langyosan-melegen. Hátha úgy jobban tetszik. Vagy lehet, hogy savanyú volt neki...vagy túl édes. Tök és alma után édesburgonyát kapott pár napig. Utána megint tudtam keverni tök-burgonya, burgonya-alma, tök-burgonya-alma. Aztán talán a barack jött. Az én gyerekem szerencsére bírta a hozzátáplálást. Nem rohantunk semmivel. 2.5 hónap alatt váltottuk ki az első étkezést.
2021. nov. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan várj!

Ha visszamehetnék azt tenném. Nagyobb gyerekem egyáltalán nem állt készen 6 hónaposan, kínlódás volt az egész. Nem is szerette meg az evést, hiába nem erőltettem.

A kisebbel egészen más volt, ő előrébb járt a fejlődésben. Ég és föld volt a kettő.

2021. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vàrj mèg par hetet, nem viccből mondjàk, hogy 6 hònapos kor alatt ne tàplàljanak hozzà.
2021. nov. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyatejes, hathónaposan kell elkezdeni a kóstoltatást. Hova rohansz?
2021. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Nyugodtan várj még. Én pont 6hós korában kezdtem ugyanígy de csak öklendezett az almától. Váltottam sütőtökre, na azt ette mint kacsa a nokedlit, édesburgonyának is hasonló íze van.

Ajánlom az Anya, kérek még könyvet, abba van pár tipp, ami hasznos.

2021. nov. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Várok még 2-3 hetet azt hiszem.

Egyébként a családorvos kérdezte, hogy ugye már husikat is eszik,hát mondom még az almát sem kóstolta, nem hogy húsokat. Na, kaptam lecseszést, ekkor kezdtem el:/

2021. nov. 11. 23:00
 8/8 A kérdező kommentje:

És köszönöm a sütőtökös válaszokat is,majd azzal fogom kezeni:)

Ó igen, épp 1 hete nézegettem hasonló könyveket, utána nézek ennek is:)

2021. nov. 11. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!