Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hús, tojássárgája és glutén...

Hús, tojássárgája és glutén bevezetése. Hogyan kezdjek neki ?

Figyelt kérdés

7,5 hónapos fiam, és még sehol nem tartunk a hozzátáplálásban, egszerűen nem akar sehogy enni, nem nyel,mindent kiköp, és még csak pár gyümölcs és zöldség van bevezetve. Dokitól ma megkaptam a nagy lecseszést, hogy hogy lehet hogy a hús és a glutén még nincs bevezetve :( Alig tudtam hazavezetni a bánattól,hogy milyen szar anya vagyok, hogy nem adok rendesen enni a babámnak :( kérlek segítsetek, hogy kezdjem el bevezetni a húst, glutént és a tojássárgáját ?

Gondoltam hogy főzök egy csibemellet zöldségekkel, amik eddig be vannak vezetve és összeturmixolom. Pár adagra valót a hűtőben hagyok, többit lefagyaszthatom kis edénykékben? Így lehet kivitelezni ?

Lisztel és a tojással hogy csináljam ? Ötletem sincs.

Köszi előre is a tanácsokat


2022. jan. 25. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál többféleképpen adni neki a dolgokat? Hidegen, melegen, hígan, sűrűn, műanyag kanállal, fém kanállal stb? Lehet ezek közül van valami gondja.

És semmiképp se keseredj el!!!! Nem kötelező 7 hónaposan kanalazni. Nem minden gyerek eszik kanalasat ennyi idősen. Vannak, akik szinte 1 éves korukig csak anyatejet kapnak.. Ilyen is van. Ha gyarapszik, fejlődik, akkor nem lehet baja. Ugye? :)


Azt kellene megtalálnod, hogy mi tetszik neki. Az is lehet hogy neki az jön be ha saját maga nyúl bele a tányérba és veszi a szájához. Ki tudja.

Vagy próbálj valami gabonás tejpépet, aminek amúgy tápszer alapja van, de van benne glutén is.

Lehet még nem áll készen a gyümölcsök zöldségek ízére.


Húst én is úgy szoktam, hogy egy kb 20-25 dekás húst megfőzök, turmixolom és jégkockatartóba porciózva mélyhűtőzöm. Mindenképp zártan. Nekem egy olyan tartóm van, aminek van fedele is. És 1 hónapon belül használom fel ezt a fagyasztott húst.

2022. jan. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
csak siman a fozelekbe turmixold bele a tojast, a liszttel pedig tudsz habarast csinalni. Ezt nem kell tulkomplikalni. Csinalsz nagyobb adagot es lefagyasztod pici adagokkent. A hust én belenyomkodtam szilikonos jegkockatartoba, ugy fagyasztottam, majd raktam bele egy muanyagedenybe a husi kockakat.
2022. jan. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kipróbaltam mar szerintem mindent, hígan,sűrübben,hidegen,melegen,engedtem hogy ő fogja a kanalat és ő tegye a szájába, próbaltam hígabban pohárból, nagylyukú üvegből....már addig eljutottunk, hogy párszor kinyitja a száját, be is kapja, de aztán kiköpi, vagy elkezd ,,permetezni,, a szájával. Nem sokat nyel le. Talán a hígabb jobban bejön neki.

Hízásban egy kicsit most megtorpant,lelassult, tejet azt bármennyit meginna, de doki szerint azért mert nem eszik rendeset, nem tápláló már neki a tej.

2022. jan. 25. 14:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És falatokkal nem akartok próbálkozni? Hátha az jobban bejönne. Pl. szétfőzött zöldség, ami szinte olvad a szájában.
2022. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy ne bonyolítsd túl.

Mert akkor stresszelni fogsz, az meg nincs jó hatással a babára.


Én csirkemell kockákkal kezdtem. Jégkockakészítőt teleraktam, minden nap főztem egyet. Emellett kapott pulykát és nyulat is.

(a nyulat legelső nek is adni, mert gyenge a húsa)

Tojássárgáját főve bármibe tehetsz. Készítheted vele a spenótot is, úgyis kell bele tojás. Az én lányom imádta a spenótot krumplival, csirkehússal.

Glutént simán almára reszelt háztartási keksszel.

2022. jan. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

A lecseszést nem értem!

Van, aki 6 hónapos kortól táolál hozzá. Az hogy adna már 7 hónaposan húst? Simán ráérsz még a hússal. A dokit meg lecserélném.

2022. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A csirkét ne főzd meg előre, mert hűtőízű lesz! Nyersen fagyaszd kockánként.
2022. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
esetleg ezt az etetőhálót, etetőcumit próbáltátok? Abba kanalazod a surubb etelt es hatha kiszivja belole. Minden gyerek mas, az en fiam a gyumolcsoket utalta az elejen, csak a zoldseg csuszott neki, meg a hús.
2022. jan. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Etetőcumit és a hálót is próbáltuk, de az sem aratott nagy sikert. Darabostól kicsit tartok, hogyan tudná az enni, ha pépessel is ilyen elutasító. Meg még nem tud egyedül ülni, úgy szabad darabosat kínálni ?

Lecseszészt azért kaptam a dokitól, mert még nem adtam neki 7,5hónaposan húst.

De én adnák neki, de ha semmit nem fogad el....Azt mondta a doki hogy azert nem eszik, mert tudja, hogy úgy is kap tejet utána szóval tudja hogy nem marad éhes.

2022. jan. 25. 21:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!

2 évig szoptattam a lányom! 1.5 évig minden étkezés után kérte!


Nagyon jó evő, sokmindent megeszik a zöldségektől a csirkemájig. Spenót, levesek, minden!


Szóval a szoptatás nem akadálya az evésnek.

2022. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!