Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Glutén bevezetése. Hogyan?

Glutén bevezetése. Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hozzátáplálásnál járunk és a glutént szeretném bevezetni a 7 hónapos kislányom étrendjébe, de nem tudom hogy kezdjem és mivel. Ti hogy csináltátok?

Arra gondoltam, hogy pl az őszibarack vagy más adható gyümölcs püréjébe reszelek egy kis háztartási kekszet, először csak keveset, aztán egyre többet.


2022. jún. 24. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Öt hónaposan vezettem be neki ugyanígy. Semmi gond nem volt.
2022. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én gyümölcspépbe reszeltem háztartási kekszet. Mint ahogy te akarod. Semmi gond nem volt.
2022. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Hipp alma banán babakeksszel


Vagy Hipp körte kétszersülttel

2022. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én leforráztam egy nagyon kevéskb fél kávéskanálnyi darát vízzel.. ezt gyümölcsbe kevertem

Később 7 gabonás pépet is adtam, amikor nem allergizált.


( ettől még lehet gluténérzekeny később, mert a tünetek nehezen észlelhetőek)

2022. jún. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk fennáll a cöliákia lehetősége családi halmozódás miatt.


gabonás pépekkel, babakekszes pürékkel. gyerekorvos is mondta, hogy nem kell sz@rakodni 3 gramm lisztekkel meg mikronnyi adagokkal hetekig. figyeljük a súlyát, ha feltűnően nem hízik akkor az lehet egy jel.

2022. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is háztartási keksszel vezettem be (gyümölcspépbe reszelve), utána pár nappal pedig már adtam nekik 5-gabonás (vagy 7? nem is tudom már) tejpépet is.
2022. jún. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én dm-ben kapható, sajátmárkás babáknak való grízt kevertem a tízórai gyümölcsbe. 1-2 kiskanállal. Legelsőre egyébként én is kekszet reszelgettem, de gyorsabb az "instant" verzió. Ikrek mellett minden perc számít (meg amúgyis)! 😉
2022. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy hülye kérdés, de a boltban kapható darált háztartási keksz nem jobb mint itt reszelgetni az egész kekszet? 🤔
2022. jún. 25. 23:00
 9/10 A kérdező kommentje:

Persze nem mintha nem érnék rá....

Amúgy köszönöm a válaszokat meg az ötleteket :)

2022. jún. 25. 23:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a kettő.
2022. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!