Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás megkezdésénél...

Hozzátáplálás megkezdésénél egy nap hány alkalommal kell pépet adni a babának?

Figyelt kérdés

Minden étkezésnél kell néhány kanállal?

Vagy megvan melyik étkezésnél kell?

Nálunk 5-6 etetés van 2-3 óránként (tápszer ~90-120 ml).

9kor kel a babám, nálunk akkor vagy fél 10kor van az 1. étkezés.


Almára gondoltam kezdésnek 🙂


Köszi a segítséget 😊


2022. jún. 25. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, ahogy nektek kényelmes. Új ételeknél jobb délelőtt adni, hogy észre tudd venni, ha baja van tőle. Mennyi idős?

Én nem almával kezdenék a helyedben, mert az nagyon savas. Inkább zöldséggel.

2022. jún. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ma töltötte a 20. hetet úgyhogy lassan szeretném kóstoltatni :)


Nincs erre akkor külön szabály, hogy mondjuk csak x étkezésnél kapjon pépet?


Egyenlőre csak egy hónappal szeretnék max tervezni, hogy átláthatóbb legyen ez az egész :)


Zöldségnél mivel érdemes kezdeni?

Krumpli? Sütőtök?

2022. jún. 25. 16:48
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

1. vagyok. A 6 hónapot érdemes kivárni, előtte még fejletlen gyomruk.

Persze, kínálhatod többször is egy nap. Sütőtök teljesen jó.

2022. jún. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
4 hónapos a fiam, tápszeres. Most a héten kezdtem vele almát kóstoltatni, napi 2x adok neki 4-5 kanállal. Kb a kiskanál harmada.
2022. jún. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs kőbe vesve, hogy egy nap hànyszor, mit ès csak pepet lehet. Betöltött 6. honap előtt nem kèsz a babak emèsztőrendszere mast feldolgozni mint anyatejet vagy tapszert.

Utàna a legegyszerûbb valami idènyzöldsèget vagy -gyümölcsöt adni neki. Ha dèlelőtt adod, akkor mèg alvasidő előtt kiderülhet, ha allergiàs rà. Ha delutàn adod, akkor ha maszatos, akkor egybevonhatod a lemosàst a fürdèssel.

Lehet pèpet kanalazni, vagy falatkakat adni. Ha falatokat adsz, akkor arra kell figyelni, hogy ülni màr tudjon a gyerek, ès akkora darabokat adj, amit kèzbe tud venni, ès puha legyen, ne törhessen le belőle belèlegezhető darab.

2022. jún. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!